Koronavirus mění pravidla fotbalu. Pět střídání místo tří | iSport.cz
8. května 2020 • 15:20

Virus změnil pravidla fotbalu. Do konce roku se může víckrát střídat

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové týmy budou moci vzhledem ke koronavirové krizi dočasně využívat v zápasech pět střídání místo dosavadních tří a šesté pak v případě prodloužení. Revoluční změnu pravidel dnes oznámila světová federace FIFA poté, co ji odsouhlasila mezinárodní pravidlová komise IFAB. Novinka bude platit ve všech soutěžích, které skončí do 31. prosince letošního roku.FIFA uvedla, že bude na jednotlivých organizátorech soutěží, zda změnu využijí. Podle světové federace byla novinka zavedena vzhledem k nabitému kalendáři, který týmy po uvolnění koronavirových opatření a opětovném rozehrání soutěží čeká.

Vzhledem k tomu, aby změna pravidel příliš nenatahovala zápasy, budou mít mužstva na pět střídání k dispozici pouze tři „okna“ a pauzu mezi oběma poločasy. FIFA a IFAB ještě podle vývoje v dalších měsících rozhodnou, zda je třeba dočasnou novinku pravidel prodloužit.

Pomůže možnost více střídání týmům v  nabitém programu a omezí se riziko zranění? Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz

Téměř všechny soutěže po celém světě byly kvůli šíření nemoci covid-19 přerušeny v průběhu března. Většina zemí plánuje dokončit stávající sezonu, což přinese zhuštěný zápasový program. Jako první oznámili znovuzahájení ročníku v Německu, kde se první a druhá bundesliga znovu začnou hrát 16. května.

Vedení dvou nejvyšších bundesligových soutěží už ve čtvrtek informovalo, že o novince v pravidlech uvažuje, odhlasovat si ji ale ještě musejí kluby.

FIFA zároveň povolila všem soutěžím, kterým asistuje videorozhodčí, systém VAR dočasně přestat používat. Rozhodnutí bude opět na každém organizátorovi zvlášť, a to s přihlédnutí ke zdravotním opatřením. Pokud soutěže hodlají video i po koronavirové přestávce dál využívat, musejí ho provozovat v plném rozsahu například včetně asistentů VAR.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud