Jakub Konečný
20. ledna 2022 • 18:10

Pardubice vládnou dorostu. Trenér odhaluje úspěch, o NEJ hráče je zájem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Hložek je extratřída, jen už stagnoval, míní Brabec. Čvančara provokace potřebuje.
SESTŘIH z MS: Finsko - USA 4:1. Jasná výhra pro domácí výběr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zejména na sociálních sítích oblíbený spor, totiž zda je lepší akademie sparťanská, nebo slávistická, má po podzimní části I. ligy staršího dorostu (samozřejmě v nadsázce) nečekané rozuzlení: přece pardubická! Však také tým trenéra Pavla Němečka, který zimuje na první příčce nejvyšší mládežnické soutěže, chtěla konkurence okamžitě rozebrat. „Je pravda, že sedm hráčů našeho úspěšného dorostu dostalo nabídku na přestup,“ přiznává Vít Zavřel, sportovní ředitel červenobílých. V tématu iSport Premium najdete informace o nejzajímavějších hráčích i rozhovor s trenérem Němečkem.Je to nezvyklý pohled. A proč to neříct – docela senzace. Tabulku I. ligy staršího dorostu po podzimu nevede Sparta ani Slavia, tedy vítězové posledních ročníků a vzhledem ke svým financím a infrastruktuře největší favorité. Na špici je po patnácti kolech překvapivě outsider z Pardubic – s dvoubodovým náskokem na tým z Vršovic a tříbodovým na soupeře z Letné.

„Očekávali jsme, že budeme v horní polovině tabulky, ale první místo je určitě milé překvapení,“ říká Vít Zavřel, sportovní ředitel východočeského klubu, který si na práci s mládeží dlouhodobě zakládá.

„Je pro nás na prvním místě, nechceme být žádná rychlokvaška. Proto pro nás byl prioritou status regionální akademie,“ připomíná strategický punc, které Pardubice získaly dříve než odvěký rival ze sousedního Hradce Králové. Klubu umožňuje snadněji získávat a rozvíjet hráče ze širokého okolí, což se v této sezoně naplno projevuje.

Jakub Brychnáč válí na hrotu pardubického dorostu
Jakub Brychnáč válí na hrotu pardubického dorostu

Devatenáctka Pardubic prohrála pouze se Spartou (0:1), Hradcem (0:3) a Slavií (0:2), ztratila také s Baníkem (1:1) a Českými Budějovicemi (2:2), zbylých deset zápasů vyhrála.  

„Ale třeba Hradec nás vycvičil z produktivity, byl úspěšný z brejkových situací. V tom zápase jsme určitě nebyli horší,“ upozorňuje Zavřel.

Úspěšný podzim měl logický následek. Vzbudil pozornost u silnější konkurence, která zkusila ty nejlepší kousky v minulých dnech z pardubické bonboniéry vyzobat.

„Je pravda, že sedm hráčů našeho úspěšného dorostu oslovilo trio klubů Sparta, Slavia, Baník, někteří měli nabídku od více ze jmenovaných klubů,“ přiznává Zavřel, že byl rázem pod tlakem. Někteří oslovení totiž

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud