9. března 2022 • 15:01

Kúdelu nebudou ve Skotsku stíhat. Žádné další kroky ani u Kamary

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista pražské Slavie Ondřej Kúdela nebude ve Skotsku trestně stíhaný kvůli obvinění z rasismu vůči záložníkovi Rangers Glenu Kamarovi. Uvádí to server The Athletic a deník Daily Record. Stíhání se vyhne i Kamara, který po utkání Evropské ligy loni v březnu v Glasgow Kúdelu údajně fyzicky napadl.„Po pečlivém zvážení všech skutečností a okolností případu včetně dostupných důkazů se prokurátor rozhodl, že nepodnikne žádné další kroky. Pokud by se ale v budoucnu objevily nové důkazy, může případ znovu otevřít,“ uvedl mluvčí státního zastupitelství.

„Můj klient je šťastný, že je celá záležitost u konce. Rasismus nemá ve fotbale místo a děkujeme všem spoluhráčům, klubu i fanouškům po celém světě za podporu,“ uvedl na twitteru Kamarův právník Aamer Anwar.

Kauza vyhrocené odvety osmifinále Evropské ligy mezi Rangers a Slavií se táhne už takřka rok. Utkání provázela ostrá hra domácího celku, Rangers dohrávali bez dvou vyloučených fotbalistů a Kemar Roofe navíc bezohledným kopem do hlavy vážně zranil brankáře Ondřeje Koláře.

V závěru duelu se Kúdela při jedné ze strkanic přitočil se zakrytými ústy ke Kamarovi, který ho okamžitě obvinil z rasistických urážek. Utkání mělo dohru i po závěrečném hvizdu v útrobách stadionu, kde Kamara podle slávistů Kúdelu napadl.

Finský reprezentant, jehož rodina pochází ze Sierry Leone, si za konflikt odpykal třízápasový distanc, Kúdela dostal od Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) desetizápasový trest.

Obránce Slavie vinu popřel, ale neuspěl s odvoláním a přišel o letní Euro. Postupně se odvolal až ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, ačkoliv si už trest odpykal, chce ale očistit své jméno. Jeho odvolání bude CAS řešit v dubnu.

Karviná - Slavia: Kúdela se drží za koleno a musí střídat
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud