25. května 2022 • 21:05

Změny ve FAČR: co může přinést „fevoluční“ hromada? Šmicera ne

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Blueline: Stanley Cup pro Colorado. Je Makar nový Orr?
Čech skončil v Chelsea: byl u nákupů hvězd i krocení fanoušků
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pozice, na niž před rokem kandidoval, se za necelý měsíc možná uvolní. Ani v takovém případě však Vladimír Šmicer do nového boje o místopředsedu za Čechy nepůjde. „Na valné hromadě v červnu na tuto pozici kandidovat nebudu,“ říká bývalý fotbalista pro iSport Premium.Divizní kluby vyvolaly na popud Fevoluce svolání mimořádné valné hromady fotbalové asociace. Důvod je jediný, a sice odvolání dvou členů výkonného výboru. Český místopředseda Jan Richter a Martin Drobný, předseda Řídící komise pro Čechy, mají podle některých opustit své pozice.

Co na to muži v ohrožení? „V příštím týdnu absolvuju několik schůzek, vyjádřím se až po nich,“ řekl Jan Richter. Podle informací iSport Premium ho sice divizní akce zaskočila, ovšem hodlá bojovat a svou funkci opustit nehodlá. Byť Andrej Babiš, jehož hnutí ANO zastupuje v poslanecké sněmovně, by měl z jeho fotbalového neúspěchu pravděpodobně radost.

Reakci Martina Drobného se nepodařilo zjistit.

Odpůrci obou mužů pro svůj cíl potřebují přesvědčit polovinu (její výše se liší) oprávněných volitelů. Zda se jim to podaří, zůstává velmi nejasné. Podle znalců fotbalového zákulisí jsou strany Pro a Proti vyrovnané.

Mnohé naznačí

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S předplatným Premium Plus budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za  1 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud