16. srpna 2022 • 11:19

Svaz potvrdil šéftrenéra Beránka. Chtěl ho Psotka, Fousek děkoval Slavii

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Manchester United - Bournemouth 0:3. Další domácí ostuda Red Devils
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová asociace potvrdila příchod Miroslava Beránka na post šéftrenéra úseku reprezentací, o němž před časem informoval iSport.cz. Pětašedesátiletý kouč posledních pět let působil ve Slavii, kde byl šéftrenérem dorostu a věnoval se mladým talentům.„Myslím, že se nám práce v klubu dařila, vychovali jsme řadu mladých hráčů pro reprezentaci. Letos po svém nástupu mě oslovil Zdeněk Psotka, zda bych chtěl působit v nové roli a já z něj cítil energii, chuť posouvat český mládežnický fotbal na evropskou úroveň. Proto - po dohodě s klubem - jsem nabídku přijal a chci sloužit českému fotbalu na nejvyšší mládežnické úrovni,“ uvedl Miroslav Beránek pro fotbal.cz.

MŮJ PRVNÍ GÓL: Vyplaval jsem proti Trnavě, vzpomíná trenér Beránek
Video se připravuje ...

Na post zastřešující mládežnické reprezentace si ho vyžádal právě nový technický ředitel FAČR Psotka. „Oslovil jsem trenéra Beránka zejména z toho důvodu, že v posledních letech působil u mládeže ve Slavii a má obrovský přehled nejen o hráčích, ale také trenérech. A také proto, že byl součástí největších úspěchů českého fotbalu,“ připomněl někdejší sportovní šéf Plzně.

V Beránkův přínos věří také svazový šéf Petr Fousek, který s ním spolupracoval u jednadvacítky i u reprezentačního áčka. „Děkuji vedení Slavie Praha, že jsme se domluvili na uvolnění. Když mě Zdeněk Psotka, seznámil se svým záměrem přivést Míru Beránka, okamžitě jsem souhlasil. Znám ho dlouho a dobře, přichází k nám zkušený odborník a také ambiciózní trenér, očekávám že se jeho působení promítne do zlepšené práce a úspěchů mládežnických reprezentačních výběrů,“ prohlásil Fousek

Vstoupit do diskuse
2

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud