Slávistky daly v LM první gól a mají první bod. Ale ztratily šanci na postup

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalistky Slavie Praha remizovaly ve 4. kole skupinové fáze Ligy mistryň 1:1 na hřišti rakouského St. Pöltenu a získaly první bod v soutěži. Čtvrtečním výsledkem ale ztratily šanci na postup do jarní fáze, do které projdou nejlepší dva týmy z každé skupiny.

Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka vedly od 27. minuty po trefě Kristýny Růžičkové, která ukončila takřka pětihodinové čekání Pražanek na premiérovou trefu v soutěži. Ve 41. minutě srovnala Mateja Zverová.

Slávistky byly blízko prvnímu bodu už před dvěma týdny, kdy se stejným soupeřem prohrály doma až gólem v nastavení. Na St. Pölten po čtvrtku ztrácí nadále tři body a na druhý AS Řím šest bodů.

Ani v případě příznivých výsledků ve zbývajících dvou kolech ale nemohou mít při bodové shodě lepší bilanci vzájemných zápasů než oba konkurenti.

Skupinu B jasně vede Wolfsburg, na jehož půdu zavítá Slavia příští pátek.