2. října 2023 • 12:59

Klokani oplakávají ikonu, Sparta mistra. Pohuněk (†89) dozrál do reprezentace

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Čtyřgólový Havlík zničil Klokany
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbal přišel o velkou osobnost šedesátých let. Pár měsíců před 90. narozeninami zemřel Miroslav Pohuněk. V Praze hrál za čtyři různé kluby a už ve dvaceti letech se stal se Spartou mistrem, přesto si ho nejvíc pamatují ve Vršovicích, kde pomáhal i se vzestupem Antonína Panenky.„Odpočívejte v pokoji, pane Pohuňku,“ loučí se na klubovém webu Bohemians, kteří rychlonohého obránce před lety uvedli do svého společenství legend.

Největší úspěch kariéry nicméně zažil se Spartou. Na Letné totiž jako dvacetiletý, krátce po příchodu z Michle, získal v roce 1954 mistrovský titul, následně ale přestoupil do Plzně.

Do Prahy se Miroslav Pohuněk vrátil, o čtyři roky později, kdy si ho kouč Jiří Rubáš vyhlédl do Bohemians (tehdy hrajících pod vnuceným názvem Spartak Stalingrad).

Rubáš na rychlého obránce s tvrdou střelou spoléhal většinu šedesátých let, v jejich polovině se dočkal své jediné pozvánky do reprezentačního áčka a nastoupil v základní sestavě proti Polsku. S Ďolíčkem se rozloučil až v roce 1968 coby symbol věrnosti, ve své poslední sezoně se v týmu potkal i mladičkým Antonínem Panenkou.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud