9. dubna 2008 • 00:00

Přehnaná úcta? Už ne!

BARCELONA/PRAHA - Poprvé v historii hrají ve vyřazovací části Ligy mistrů. A ještě nechtějí vypadnout. Hráči Schalke minulé úterý prohráli s FC Barcelona 0:1 a doufají v zázrak. Na Nou Campu se na hvězdy soupeře nebudou jen obdivně dívat. Doma bylo Schalke výrazně lepší na střely (17:5), ale na gól mladíčka Krkiče z dvanácté minuty odpovědět nedokázalo. Připsalo si tak premiérovou porážku ve vyřazovací fázi evropských pohárů, co se týče prvních zápasů na vlastním hřišti. "Měli jsme k Barceloně přehnanou úctu, stejnou chybu neuděláme," říká kapitán Marcelo Bordon. Podobně nabuzený je i "zlý muž" Jermaine Jones. Během sedmi utkání v současném ročníku Champions League nasbíral pět žlutých karet - nejvíce ze všech účastníků soutěže. Právě kvůli disciplinárnímu trestu nemohl hrát v prvním duelu a o to větší chuť má do odvety. "Necestuju přeci do Barcelony, abych zblízka viděl hráče Barcy. Chci postoupit. Proč by se nemohl stát zázrak?" ptá se záložník, jenž dal rozhodující penaltu ve čtvrtfi -nále na hřišti FC Porto. Bek Heiko Westermann se k hecování přidává: "Celých devadesát minut budeme hrát jako o život." V bundeslize se Schalke daří, zatímco "Barca" se v Primera División trápí. Jak to bude dnes večer? PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY BARCELONA: Valdés - Zambrotta, Puyol, Milito, Sylvinho - Xavi, Touré, Iniesta - Eto'o, Krkič, Henry. SCHALKE: Neuer - Rafi nha, Bordon, Krstajič, Westermann - Asamoah, Jones, Ernst, Pander - Kuranyi, Altintop. Utkání začíná ve 20.45, řídí ho italský sudí Rosetti a přímým přenosem vysílá ČT4. První zápas vyhrála Barcelona 1:0.