Před Brücknerem smekl i jeho konkurent | iSport.cz
25. července 2008 • 14:09

Před Brücknerem smekl i jeho konkurent

Autor: ČTK
Andreas Herzog
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakouský rekordman v počtu reprezentačních startů Andreas Herzog považuje nového trenéra národního týmu své země Karla Brücknera za špičkového kouče.S volbou souhlasí, i když sám po více než dvouletém působení ve funkci asistenta bývalého trenéra Josefa Hickersbergera doufal, že by se mohl stát novým reprezentačním koučem.

"To je bez debat, Brückner je špička. Trošku jsem doufal, že bych to mohl být já, ale proti takovému trenérovi jsem byl bez šance," řekl devětatřicetiletý Herzog.

O Brücknerově angažování se dnes dozvěděl z úst svazového prezidenta Friedricha Sticklera, kterému k volbě pogratuloval. "Je to absolutně nejlepší rozhodnutí, nejsem na svaz naštvaný," uvedl dlouholetý reprezentant.

Zároveň si dokáže představit, že by v realizačním týmu nadále zůstal. "Umím si představit pracovat pod Brücknerem, rozhodně raději než pod ostatními kandidáty, o kterých se mluvilo," vyjádřil své přání. Uvědomuje si však, že konečné slovo bude mít nový kouč. "Musíme počkat, co bude chtít Brückner. Možná si vezme vlastní lidi."

Nadšení z příchodu zkušeného českého trenéra zavládlo i v řadách rakouské fotbalové veřejnosti. Trenér vídeňského Rapidu Peter Pacult se s Brücknerem zná od roku 1996. "Tehdy byl trenérem olympijského výběru. Je to velmi dobrý kouč. My jako kluboví trenéři nyní musíme udělat svůj díl práce, abychom hráče poslali do jeho týmu v dobré kondici," komentoval Brücknerův příchod.

Podle kouče Sturmu Štýrský Hradec Franka Fody nehraje roli, že je Brückner cizinec. "Je to zkušený trenér, který vedl dlouhodobě úspěšnou Českou republiku. Pod jeho vedením hráli Češi velmi dobře. Myslím, že je to dobré řešení," dodal.

Prezident hornorakouského fotbalového svazu Leo Windter označil Brücknera za trenérského rutinéra. "Hodně pracoval i s mladými hráči. A ještě důležitější je, že převzal rakouskou filozofii," uvedl.

Na spolupráci s novým koučem se těší útočník Rapidu Stefan Maierhofer. "Je to velmi, velmi dobrá volba. Je to zkušený člověk, který nám určitě může pomoci na nastoupené cestě s nasazováním mnoha mladých hráčů," řekl pětadvacetiletý fotbalista.

Přesto se v Rakousku objevují na Brücknerovo jmenování i negativní reakce. První přišla od šéfa Vídeňského fotbalového svazu Kurta Ehrenbergra. "Představoval jsem si spíš nějaké omlazení, ale zřejmě na trhu nebylo nic jiného," uvedl. "Tenhle člověk ale určitě své zásluhy má," dodal Ehrenberger.

Ještě ostřejší slova volil bývalý reprezentant Felix Gasselich. "Byl jsem na cestě autem, ale když jsem jeho jméno slyšel v rádiu, málem jsem proskočil střechou," citovala APA Gasselicha. "Svaz se zachoval jako spolek důchodců. Odteď nemá cenu se na reprezentační zápasy dívat, já už na ně na stadion také nepřijdu," prohlásil dvaapadesátiletý Gasselich.

"Měli angažovat někoho mladšího, silného a s dobrým jménem, ne osmašedesátiletého penzistu," pokračoval v ostrém tónu devatenáctinásobný rakouský reprezentant, který ještě stihl Brücknerovi vytknout neschopnost práce s mladými hráči či absenci skutečně velkého úspěchu.

Témata:  sport, fotbal, brückner
Články odjinud


Články odjinud