Tým Nike v Edenu dominoval | iSport.cz
26. prosince 2008 • 18:53

Tým Nike v Edenu dominoval

Autor: ČTK
Josef Chovanec
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tým Nike vyhrál čtrnáctý ročník vánočního turnaje fotbalových internacionálů v pražském Edenu. Výběr složený hlavně z bývalých hráčů Sparty zdolal ve finále Bohemians vysoko 6:1 a po roce znovu vystřídal na trůnu mužstvo pražské Slavie.Celek Nike se dokázal vyrovnat i s tím, že v průběhu turnaje přišel o Ivana Haška a Vítězslava Lavičku a během tradičního klání na Štěpána ztratil jediný bod za remízu s Jabloncem.

V dresu Nike se sešli tři poslední trenéři Sparty - Michal Bílek, Lavička a Jozef Chovanec. Lavička však kvůli zdravotním problémům musel z turnaje odstoupit a tradiční setkání bývalých fotbalových hvězd předčasně opustil i Hašek.

Kouč dubajského klubu Al Ahlí, jenž by mohl v příštím roce kandidovat na předsedu ČMFS, pomohl týmu jen v dopoledních zápasech ve skupině. Odpolední vyvrcholení divácky atraktivních soubojů už nestihl, protože spěchal na letadlo zpět do Spojených arabských emirátů.

"Ivan trošku přibral, tak si myslím, že nám nebude chybět," prohlásil v žertu Bílek a nakonec měl pravdu. Tým táhl Horst Siegl, který před početným zástupem fanoušků potvrdil pověst kanonýra. Asistent trenéra pražské Sparty nasázel celkem třináct branek a dosáhl nejlepšího střeleckého výkonu v historii turnaje.

Stejně jako loni došlo na očekávanou bitvu dvou největších favoritů, Nike a pražské Slavie, už v semifinále. A týmu složenému z bývalých sparťanů vyšla odveta na jedničku. Výhra 4:1 podpořená výborným výkonem gólmana Stejskala, jenž chytil Příložnému penaltu, znamenala, že Slavia poprvé od roku 2002 nedošla do finále.

V něm se favoritovi k radosti vršovických příznivců v hledišti postavili Bohemians, kteří opatrné bezbrankové semifinále proti Dukle rozhodli až v penaltovém rozstřelu. Do souboje o vítězný pohár se dostali teprve podruhé. Na rozjetý výběr Nike už ovšem "klokani" neměli. Sice rychle vedli, ale soupeř brzy kontroval a vysoké skóre 6:1 symbolicky uzavřel kanonýr Siegl.

Výsledky:
Skupina A: Slavia - Dukla 1:3, Prešov - Brno 1:2, Slavia - Brno 6:1, Dukla - Prešov 4:0, Dukla - Brno 7:3, Slavia - Prešov 5:1.
Pořadí: 1. Dukla 9 bodů, 2. Slavia 6, 3. Brno 3, 4. Prešov 0.

Skupina B: Nike - Bohemians 7:3, Sparta - Jablonec 4:1, Sparta - Bohemians 1:2, Nike - Jablonec 3:3, Jablonec - Bohemians 4:5, Sparta - Nike 2:6.
Pořadí: 1. Nike 7, 2. Bohemians 6, 3. Sparta 3, 4. Jablonec 1.

O 7. místo: Prešov - Jablonec 3:2,

o 5. místo: Brno - Sparta 2:2, na penalty 5:6,

semifinále: Dukla - Bohemians 0:0, na penalty 2:3, Nike - Slavia 4:1,

o 3. místo: Dukla - Slavia 2:2, na penalty 0:2,

finále: Nike - Bohemians 6:1 (1:1).

Témata:  sport, fotbal, nike
 
Články odjinud


Články odjinud