Čecha si vybrali i Agüero a Zanetti | iSport.cz
8. ledna 2009 • 09:17

Čecha si vybrali i Agüero a Zanetti

Autor: pj
Radost Petra Čecha
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po argentinském útočníkovi Lionelu Messim označili za nejlepšího brankáře na světě Petra Čecha také útočník Atlétika Madrid Sergio Agüero a kapitán Interu Milán Javier Zanetti.Oba měli stejně jako Messi na výběr z hráčů nominovaných pro hlasování návštěvníků stránek. Mezi brankáři si tak mohl vybrat z pětičlenné nominace, kam organizátoři ankety navrhli Van der Sara z Manchesteru United, Casillase z Realu Madrid, Adlera z Leverkusenu, Akinfejeva z CSKA Moskva a Čecha z Chelsea, pro kterého se rozhodli oba hvězdní Argentinci.

"Mám rád jeho styl, to, jak zastavuje střely. Přenáší všechnu důvěru na světě do týmu a téměř nedělá chyby," vysvětlil svou volbu Zanetti, který je se 128 starty rekordmanem argentinské reprezentace.

"Má přesně ty vlastnosti, které by brankář měl mít: dobrou psychiku, reflex, jistotu a osobnost," zhodnotil Agüero.

Čecha před pár dny vybral do své jedenáctky také Lionel Messi, útočník Barcelony. „Jsem poctěn tím, že do své základní sestavy vybral hráč, který bude v budoucnosti určitě označován za jednoho z nejlepších fotbalistů historie,“ řekl rodák Plzně na svých oficiálních stránkách.

Ideální jedenáctka za rok 2008 podle Javiera Zanettiho: Čech (Chelsea) - Maicon (Inter), Carvalho, Terry (oba Chelsea), Capdevila (Villarreal) - Cristiano Ronaldo (Manchester United), Xavi (Barcelona), Lampard (Chelsea), Ribéry (Bayern Mnichov) - Ibrahimovic (Inter Milán), Messi (Barcelona). Trenér: Ferguson (Manchester United).

Ideální jedenáctka za rok 2008 podle Sergia Agüera: Čech (Chelsea) - Sagna (Arsenal), Ferdinand (Manchester United), Carvalho (Chelsea), Evra (Manchester United) - Cristiano Ronaldo (Manchester United), Xavi (Barcelona), Fabregas (Arsenal), Ribéry (Bayern Mnichov) - Del Piero (Juventus Turín), Ibrahimovic (Inter Milán). Trenér: Ferguson (Manchester United).

 
Články odjinud


Články odjinud