Švancara - ideál pro Víkend šampionů | iSport.cz
9. ledna 2009 • 02:00

Švancara - ideál pro Víkend šampionů

Autor: Blesk
Žižkovský útočník Petr Švancara oslavuje svůj gól s fanoušky.
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší české fotbalové kluby pěkně pohromadě a k tomu bratislavský Slovan s rakouskou Austrií Vídeň. Fortuna víkend šampionů, halový turnaj, který okamžitě získal na své oblíbenosti, se hraje zítra a v neděli v O2 aréně.První ročník vyhrála s velkou podporou fanoušků Bohemians 1905, vloni triumfovala Viktoria Žižkov, která měla ve svém týmu nejlepšího hráče turnaje Petra Švancaru.

„Už od žáků mi to v hale vždycky šlo,“ tvrdí Švancara, opora Viktorky, podle něhož je na takovém turnaji nejdůležitější chytrost. „Pro důraz tu není místo. Je potřeba hodně myslet. Být o myšlenku napřed,“ říká Švancara, ideální hráč do haly. Nějaké předkopni si a utíkej tu prý neexistuje.

Pro všechny hráče je tento specifický zimní turnaj velkým zpestřením. Favorit? „Ten není. V hale nerozhoduje, jestli někdo vede ligu. Rozhoduje dobrý brankář a častá střelba,“ má jasno Švancara.

Ideální fotbalista pro halový turnaj:

Hlava
Malé hřiště a nedostatek prostoru je vodou na mlýn fotbalově chytrým hráčům. Nejde jen o hru o mantinely, ale vydařené »kulišárny« dokáží vylepšit skóre a navíc i pobavit diváky. Naopak kvalitní hlavičkáři se v hale příliš neuplatní.

Tělo

Ve výhodě jsou obvykle fotbalisté menší postavy. Na stísněném prostoru jsou mnohem pohyblivější a obratnější než vysocí »kolohnáti«. A když si umí i dobře pokrýt balon, stávají se z nich obávané zbraně týmů.

Nohy

Vytrvalost je v hale k ničemu – kvalitní hráče děla výbušnost. Nejen, že se podobně jako v hokeji rychle střídá, ale dlouhé míče po lajně končí buď na tribuně nebo odražené od mantinelu na druhé straně hřiště, než kam si hráč přihrál.

Nohy 2
Rychlá a přesná střela – to je klíč ke gólovému úspěchu. A nejlepší recept, jak jí docílit? Klasické »bodlíčko«, protože rychleji přesnou tvrdou střelu nevykouzlíte. „Chce to střílet pořád a z každé pozice,“ tvrdí Petr Švancara.
 
Články odjinud


Články odjinud