24. července 2009 • 11:10

Jména rozhodčích již nebudou tajná

Autor:
Macela zadumaný
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jména rozhodčích delegovaných na fotbalové zápasy pod vedením ČMFS již nebudou tajná. V minulé sezoně se kluby měly jména sudích dozvídat až hodinu a půl před začátkem zápasu, což však ne vždy fungovalo.Proto se komise rozhodčích v čele s předsedou Luďkem Macelou rozhodla nařízení zrušit a identita rozhodčích bude známa dva dny před zápasem. O to větší tresty však budou pro sudí, kteří se setkají s funkcionáři klubu a neohlásí to. Informoval o tom server iDnes.cz.

Utajování jmen v minulé sezoně nefungovalo. Často se už den dva před zápasem v zákulisí vědělo, kdo kde bude pískat. Podle komise delegaci vyzrazovali sami rozhodčí, což měla potvrdit i řada klubových činovníků. Proto se nyní budou jména sudích zveřejňovat na svazovém webu dva dny před úvodním utkáním kola.

"Radil jsem se o nasazování sudích s panem Heitmannem z UEFA, který byl hostem na našem semináři rozhodčích. Doporučil zveřejňovat delegace den, maximálně dva dny před úvodním zápasem příslušného kola. Tak, jak to dělají v Německu," cituje Macelu iDnes.cz.

"Samozřejmě s tím, že jakmile se zjistí nějaký kontakt klubového funkcionáře s rozhodčím, který je má pískat, následují tvrdé sankce. Všichni rozhodčí přitom mají jasnou povinnost jakýkoli kontakt s klubovým funkcionářem okamžitě nahlásit naší komisi," dodal Macela.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, rozhodčí, macela
 Klasická verze
Mobilní verze