Máš sílu, pojď, tááák... Aneb Wilfried vs. Suchý na playstationu | iSport.cz
1. října 2009 • 11:47

Máš sílu, pojď, tááák... Aneb Wilfried vs. Suchý na playstationu

Autor: spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové derby už bylo. Marek Suchý vzal na valchu Bonyho Wilfrieda a ten si zase dělal večerníčka z Marka Suchého. Slavia porazila Spartu po tuhém boji 1:0. „To neni možny,“ lámal ze sebe Bony. Pak s Markem neochotně odložili gamepady, podali si ruce a vypnuli PlayStation.Pražská „S“ se v podzimním trháku utkají až v pondělí, ale jejich virtuální repliky se střetly před týdnem. A že to byla podívaná!

O slabosti sportovců pro videohry se dobře ví. Berou si je s sebou na soustředění a ve volném čase mydlí na PlayStationu i během dlouhého turnaje. Režírovat výkon celého týmu a vyzvat soupeře má cosi do sebe.

Suchý s Wilfriedem si to rozdávají na PlaystationuSuchý s Wilfriedem si to rozdávají na PlaystationuFoto Michal Beránek (Sport)


Hry zasekly na háček i Marka Suchého, obránce Slavie, a Bonyho Wilfrieda, útočníka Sparty. Právě je jsme oslovili s nabídkou, aby poměřili síly v čerstvě vydané FIFA 10. Souhlasili a sešli se v pražské pobočce společnosti Electronic Arts. Otázka, za koho budou hrát, je brzy vyřešena. Wilfried: „Za Spartu!“ Suchý: „Slavia, to je jasný.“

V menu se navolí požadované týmy a jde se na věc. Ozve se píšťalka, souboj začíná. Wilfried má trochu problémy s ovládáním. „Dlouho jsem nehrál,“ vysvětluje, proč jeho hráči místo nahrávek popleteně střílí. „Musíš analogem,“ radí mu Suchý a ukazuje páčky. Najednou se míč dostane k Bonymu, opravdový Bony sebou škubne a sevře gamepad. „Pojď, máš sílu, pojď!“ Postavička peláší sama na brankáře, ale míří nad. „Nééé. Tsss!“ kroutí hlavou.

Suchý s Wilfriedem si to rozdávají na PlaystationuSuchý s Wilfriedem si to rozdávají na PlaystationuFoto Michal Beránek (Sport)


Bony soupeře od začátku tlačí. „Oblouček. Tááák. Ježišmarjá, kdo je tohle,“ vykřikne, když jeden z jeho svěřenců zvrtá šanci. Suchý se směje. Ale smích rázem odumře. K míči se prodral virtuální Bony a jde sám...

U detailu kterého hráče se Wilfried pobaveně usměje? Za co si nadává? Kdo dal gól Slavie?

Kompletní reportáž čtěte v pátečním Sport Magazínu

Co ještě ve Sport Magazínu na téma „Počítačové hry“ najdete?
- „Když přítelkyně vaří, zahraju si,“ směje se v rozhovoru Marek Suchý
- jak funguje herní průmysl a proč má větší zisky než ten filmový
- jak hry vznikají a kteří slavní sportovci na nich spolupracují
- recenze sportovních počítačových her: vybrali jsme od každého žánru ty nejlepší!
- ukázka z dávné hokejové hry NHL 93 na YouTube
- Svět podle nymburského basketbalisty Arthura Leeho
- kvíz: co víte o sportovních hračičkách? Jaký měl předzápasový rituál Antonín Panenka?
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud