Camoranesi byl potrestán za 16 let starý faul | iSport.cz
11. srpna 2010 • 13:50

Camoranesi byl potrestán za 16 let starý faul

Autor: luk
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský záložník Mauro Camoranesi má velký problém, dostihnul ho hřích z mládí. Mistr světa z roku 2006 musí podle argentinského soudu zaplatit 50 tisíc dolarů fotbalistovi, kterému před 16 lety zákeřným faulem zničil kariéru. Camoranesi se v Argentině narodil, k osudnému zákroku došlo 14.8.1994.Za šestnáct let se na leccos zapomene. Mauro Camoranesi má ale smůlu, jeho dávný prohřešek nezapadnul. Hráč italského Juventusu Turín musí na základě rozhodnutí argentinského soudu zaplatit vysoké odškodné Robertu Javierovi Pizzovi, jemuž ostrým zákrokem zničil kariéru.

Camoranesimu bylo tehdy sedmnáct let, hrál za klub Aldosivi z Mar del Plata. A už tenkrát to byla horká hlava. Soupeř ho tak naštval, že mu budoucí italský reprezentant dupnul na koleno a přivodil velmi vážná zranění.

Pizzo stejně jako Camoranesi snil o profesionální kariéře v Evropě, na rozdíl od rodáka z Tandilu se mu to ale nikdy nepodařilo. Jen kvůli téhle chvilce, kdy mu vlasatý hrubián pochroumal koleno. Pizzo tedy nelenil a slavnějšího fotbalistu zažaloval.

CamoranesiCamoranesiFoto ČTK

Dočkal se až po letech. V roce 2010 argentinský soud uznal Camoranesiho vinu a uložil mu zaplatit bolestné ve výši 50 tisíc dolarů. „Nic na tom nemění fakt, že přímý úmysl se panu Camoranesimu prokázat nepodařilo,“ stojí v prohlášení soudu z Mar del Plata.

Italského fotbalistu zpráva zastihla uprostřed jednání o novém angažmá v klubu Birmingham City. Dost ho to popudilo.

„Slyšel jsem, že inkriminovaný soudce nikdy fotbal nehrál a vůbec mu nerozumí. To je hrozné, nemůže tak pochopit, že jde o kontaktní sport,“ tvrdil 33letý záložník. „Je jasné, že jsem to tehdy neudělal schválně. Sváděli jsme spolu souboj a dopadlo to bohužel nešťastně.“

Camoranesi v reprezentačním dresu.
Camoranesi v reprezentačním dresu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud