Hamburk s Drobným v bráně nestačil na Dortmund

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Dortmundu porazili v dnešní předehrávce 12. kola německé ligy Hamburk 2:0 a vedou tabulku o sedm bodů před Mohučí, jež má víkendový zápas k dobru. Borussia protáhla svou sérii bez porážky na jedenáct zápasů.

Více než 80.000 diváků v Dortmundu potěšili tradiční střelci týmu. Jaroslava Drobného v brance Hamburku překonal jako první šestou trefou v sezoně čtyři minuty po přestávce Japonec Šindži Kagawa, jehož gólovou střelu ještě tečoval kapitán HSV Heiko Westermann.

Pojistku přidal po skvěle zahrané brejkové akci v 70. minutě Lucas Barrios, který zaznamenal už sedmou branku.

Jaroslav Drobný prozradil, že v případě sestupu Herthu Berlín opustí.

V záloze poraženého celku odehrál celý zápas David Jarolím, jehož výkon jako jednoho z mála v hamburských hráčů snesl podle agentury SID přísnější měřítka.