Mládež dostane novou výstroj, sady v Litvínově předal Hnilička | iSport.cz
Pavel Bárta
22. září 2015 • 12:21

Mládež dostane novou výstroj, sady v Litvínově předal Hnilička

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že je hokej nákladný sport? Přesně tyto předsudky se snaží vyvrátit Český svaz ledního hokeje. I díky zisku z mistrovství světa se snaží zvýšit podporu pro jednotlivé mládežnické kluby. A to se mu zatím daří. Letos poputují do 146 klubů sady nové výstroje v hodnotě 130 000 korun.Celková částka na novou výbavu se tak vyšplhá až na 18,5 milionu korun. „Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 milionu, letos to je více než desetinásobek,“ upozorňuje Milan Hnilička, ředitel oddělení rozvoje ČSLH.

Olympijský vítěz z Nagana, který se své nové funkci na svazu věnuje teprve od letošního července, už stihl rozdat novou výstroj například v Děčíně, Litoměřicích nebo Litvínově. Celkem svaz rozdá například 2920 hokejek, stejný počet párů bruslí nebo 146 brankářských setů. „Chceme k hokeji přilákat co nejvíce dětí a zpřístupnit ho i talentům ze sociálně slabších rodin,“ dodává prezident ČSLH Tomáš Král.

K rozšíření hráčské základy má sloužit i nový web www.pojdhrathokej.cz, který svaz pro děti a jejich rodiče zřídil.

Hokejový svaz distribuuje klubům dětské výstroje

Témata:  sport, hokej, mládež, dresy
 


Články odjinud


Články odjinud