Michal Koštuřík
25. března 2016 • 12:45

Závan zlatých časů! Vyprodaný zimák ale postup Vsetína neslavil

TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vsetín miluje hokej. To se ví. Ale miluje hokej Vsetín? Natřískaný stadion Na Lapači se těšil na oslavy postupu do baráže o první ligu, ovšem šestinásobný extraligový šampion s favorizovanými profesionály z Frýdku-Místku prohrával po deseti minutách 0:4 a nakonec padl 2:6. Přesto vyprodaný zimák (5300 diváků) svým miláčkům aplaudoval. „V sobotu to skončíme,“ skandovali fanoušci před zítřejší rozhodující bitvou na ledě soupeře. Série je 2:2 na zápasy.Druholigový unikát. To je Vsetín a jeho příznivci. Masa lidí, která okouzluje tím, jakou dokáže vytvořit na Lapači atmosféru. Fantastickou. Nepoznáte, jaký je stav. Stadion šestinásobného extraligového mistra, který se osm let snaží o návrat na profi scénu, bouří i za stavu 0:5.

„Tohle by se mělo psát do knih, jsem úplně nadšenej,“ říká u bufetu obránce ruského Čerepovce Ondřej Němec, reprezentant a odchovanec klubu. Ani on si nemohl nechat čtvrtý díl finálové série ujít.

Viděl šílený vstup Jenáčkova souboru, postupový mečbol byl rázem ztracený. Po první třetině bylo jasné, že den D nastane zítra ve Frýdku. „Kdyby nám někdo před finále řekl, že to bude 2:2 na zápasy, tak to určitě bereme,“ přesvědčuje nejzkušenější vsetínský hráč Radim Tesařík, pamětník zlatých časů.

480p 360p 240p
Závan zlatých časů! Vsetín vyprodal zimák na druhou ligu,

Trenér Jenáček byl po zdrcující porážce smutný, není divu. Ale fanouškům musel poděkovat. „Jsme rádi, že jsme horečku zase rozpoutali. Když lidé cítí šanci na úspěch, tak přijdou. Musí mít nějakou vizi. Takto to ve Vsetíně chodí. Je jim vcelku jedno, jestli jde o postup z kraje anebo z první ligy do extraligy. Letos s Frýdkem to šlo ještě o stupínek nahoru oproti minulému finále s Přerovem,“ srovnává dvě finálové účasti, které město se 27 tisíci obyvatel totálně pohltilo. Vsetín je hokej, to platí stále.

V extralize i o dvě patra níž. Vděčné publikum nerozlišuje, kouzlí-li na ledě Dopita, Vlach či Patera. Dnes mají diváci nové hvězdy, zápasy si užívají podobně jako před lety. Dokonce se chce napsat, že víc. Vždyť přes pět tisíc lidí chodilo svátečně i v nejslavnějších časech. A atmosféra dost možná nebyla ani tak bouřlivá jako ve čtvrtek. „Jen škoda, že tam zatím není ta postupová tečka,“ povzdechne si kouč Jenáček, majitel prvního titulu z roku 1995.

Může to přijít zítra. Vsetín už ve Frýdku-Místku v sérii dokázal vyhrát, třetí duel zvládl 3:1. „Je potřeba se na to dívat střízlivě,“ upozorňuje trenér. „Frýdek prohrál třikrát za celou sezonu. A my je chceme porazit třikrát za pět dní. Trošičku návrat do reality,“ zdůrazňuje Jenáček, který však svému mužstvu věří.

„Sezonu nekončíme. V rozhodujícím zápase se může stát cokoliv. Lidi nás nevypískali, i když začátek byl strašidelný,“ shrnul špatný večer, za který byli fanoušci stejně vděční. Ti vsetínští hokej milují za každých okolností.

Diváci vytvořili Na Lapači výbornou kulisuDiváci vytvořili Na Lapači výbornou kulisu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze