Slovenský hokejový národ smutní: Při nehodě zahynul i Pavol Demitra

Lidé na Staroměstském náměstí, ve Zlíně, v Havlíčkově Brodě a na jiných místech republiky spontánně zapalují svíčky
Pavol Demitra prožil emotivní rozlučku se slovenskými fanoušky.
Pavol Demitra byl oporou slovenského týmu
Pavol Demitra zahynul při leteckém neštěstí
Zapálené svíčky ve Zlíně
Stovky lidí se loučí se třemi hokejisty, kteří zahynuli při nehodě letadla v ruské Jaroslavli
Jindy se na Staroměstkém náměstí slaví úspěchy, teď se zde truchlí
26
Fotogalerie
ČTK
Tragédie
Vstoupit do diskuse (2)

Smrt jednoho z nejlepších slovenských hokejistů Pavola Demitry, který podobně jako většina jeho spoluhráčů z klubu KHL Lokomotiv Jaroslavl zahynul při leteckém neštěstí, vyvolala na Slovensku vlnu smutku. Několik stovek lidí se shromáždilo u stadionu v Trenčíně, kde útočník odstartoval svou vrcholovou kariéru.

Fanoušci šestatřicetiletému hokejovému veteránovi zapalovali u trenčínského stadionu svíčky, přinášeli květiny a transparenty. Na pietní vzpomínce nechyběl nový trenér slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek, jenž ještě jako hráč oblékal také dres Trenčína. Přišla také Demitrova choť, jež na akci zkolabovala.

Tragédie se dostala na titulní strany všech místních médií, které shodně s hráči i funkcionáři slovenského hokeje vyzdvihly Demitrův podíl na úspěších reprezentačního výběru. Držitel bronzové medaile ze světového šampionátu v roce 2003 vystřídal vícero klubů v NHL, odkud přestoupil právě do KHL.

Kapitán národního týmu se s reprezentačním dresem rozloučil na letošním mistrovství světa, na němž hostitelská země skončila na desátém místě. Fanoušci tehdy Demitru vyprovodili z ledu ovacemi ve stoje.

Trenčínský hokejový klub, kterého byl Demitra spolumajitelem, ohlásil, že si hráče s číslem 38 na dresu připomene i během nastávající sezony. Právě v týmu Trenčína Demitra během výluky NHL v sezoně 2004/2005 vytvořil v nejvyšší slovenské soutěži tehdejší rekord, když v 66 zápasech nasbíral 99 bodů.



Krutou shodou okolností zasáhla Demitrovu rodinu předčasná smrt již před více než šesti lety. Když jeho manželka Mária, s níž měl již jednoho syna Lucase, přivedla na svět dvojčata dceru Zaru a syna Tobiase, Tobias žil pouze krátce. Narodil se s vrozenou vadou dýchacích cest a Demitrovi svého druhého syna už po čtyřech dnech ztratili.

Letecká nehoda si vyžádala také životy tří českých hokejistů. Památku Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka si při zahájení sezony připomene veřejnost na všech extraligových stadionech a v dalších hokejových soutěžích v České republice.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů