Ruslan Salej: Nechtěl vynechat trénink, proto zemřel | iSport.cz
9. září 2011 • 15:19

Ruslan Salej: Nechtěl vynechat trénink, proto zemřel

Autor: ljš
TOP VIDEA
Klíčové faktory derby: Kanga vs. Stanciu, letenští stopeři nebo slávistický střed Klíčové faktory derby: Kanga vs. Stanciu, letenští stopeři nebo slávistický střed
SE SIMONOU: Netradiční otázky na extraligové hvězdy. Kdy dostali první pusu? Co umí uvařit? SE SIMONOU: Netradiční otázky na extraligové hvězdy. Kdy dostali první pusu? Co umí uvařit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kamarádi běloruského hráče Ruslana Saleje (†36) si byli jisti, že on mrtvý být nemůže. Spoléhali na to, že využil toho, že se první zápas Lokomotivu koná v jeho rodném městě Minsku a že na své spoluhráče tedy počká doma. Jenže Ruslan nechtěl přijít o předzápasový trénink. To ho stálo život."Nemůže být mrtvý, je v Minsku, v neděli jsme spolu grilovali," psali jeho kamarádi na sociálních sítích. Netušili, že Ruslanovi jeho láska k hokeji vzala život. Ruslan si nechtěl před důležitým zápasem nechat ujít poslední trénink. Chtěl být na zápas dokonale připravený, proto v pondělí odletěl za svým týmem do Jaroslavle. Ve středu nastoupil do letadla smrti, v němž zahynuli také tři Češi, Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek.

Otec tří dětí

Obránce Salej, který patřil k oporám běloruského národního týmu, odehrál 14 sezón v zámořské NHL (Detroit Red Wings, Colorado Avalanche, Florida Panthers a Mighty Ducks of Anaheim). Zanechal po sobě manželku a tři děti. Nejmladší dcera Ava se narodila teprve letos na jaře.

Pietní místo na Staroměstském náměstí
Pietní místo na Staroměstském náměstí

Témata:  hokej, salej, rusko
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud