23. září 2011 • 10:56

Kapitán Jaroslavle poslal těsně před startem 300 tisíc dívce s leukémií

Autor: pv, bko
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to srdcař nejen na ledě. Útočník Ivan Tkačenko (31) zářil v dresu Jaroslavle a jako kapitán byl pro mnohé vzorem. Před tragickou nehodou ze 7. září, kdy zahynul v letadle s celým týmem Jaroslavle včetně tří Čechů, stačil 15 minut před osudovým letem poslat půl milionu rublů (téměř 300 tisíc korun) nemocné dívce.Tkačenko byl dobrák. Vydělané miliony si nenechával jen pro sebe a často peníze posílal dětským onkologickým pacientům. Nechtěl, aby to někdo věděl, a tak přispíval anonymně pod jménem Ivan Leonidovič.

V osudný den stihl pouhou čtvrthodinu před tragickým letem zaslat platební příkaz přes mobilní telefon na léčbu šestnáctileté Diany, která má leukemii. Tak moc mu chtěla poděkovat, ale už nikdy nebude mít šanci.

"Věděli jsme jen, že se jmenuje Ivan. Snažili jsme se ho zkontaktovat, ale nebylo to možné," řekla ruským médiím Dianina matka Elena Ibragimová.1021259:gallery:true:true

"Zachránil jí život. Je hrozně smutné, že on musel umřít tak mladý," smutní Elena, jejíž dcera si díky Tkačenkovým penězům může dovolit drahou léčbu.

Nezištnou štědrost kapitána Jaroslavle odhalil internetový bloger, který znal jeho identitu i jeho zálibu v pomáhání nemocným dětem, jimž posílal velké částky peněz.

Tomáš Rolinek se přišel rozloučit s Janem Markem
Tomáš Rolinek se přišel rozloučit s Janem Markem

Vstoupit do diskuse
7
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud