Porušil jsem předpisy! Mechanik prozradil, jak přežil pád letadla | iSport.cz
23. září 2011 • 17:34

Porušil jsem předpisy! Mechanik prozradil, jak přežil pád letadla

Autor: bk
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Palubní inženýr Alexander Sizov (52), který jako jediný přežil leteckou katastrofu v Jaroslavli, přiznal, že mu při havárii pomohlo porušení předpisů. Při startu totiž nebyl připoutaný, díky čemuž si zachránil život.Sizov to přiznal v rozhovoru s pracovníkem Mezistátního leteckého výboru (MAK). Jen díky tomu, že se nepřipoutal, ho náraz vymrštil ven z letadla skrz díru v kabině. Pak se mu podařilo vyhrabat z trosek na hladinu řeky, kde ho zachránili dva policisté.
V moment katastrofy se mechanik nacházel v zadní části letadla a neví, co se dělo v kokpitě. Jeho kolega, který seděl vedle něj a připoutal se, už takové štěstí neměl a nehodu nepřežil.

"Našli jsme jednoho člověka v letecké uniformě, který se snažil vylézt z trosek letadla a za ramena vláčel svého kamaráda. Vytáhli jsme je na břeh a vrátili se pro ostatní," vzpomíná policista Dmitrij Konopliov, který zasahoval při nehodě jako první.

Sizov zatím stále zůstává v nemocnici, jeho zdravotní stav se však neustále lepší. Podle lékařů by mohl do jednoho až dvou týdnů přejít do domácí léčby. U dveří jeho nemocničního pokoje stojí neustále ochranka, aby Sizova chránila před otázkami novinářů.

Palubní inženýr ve čtvrtek absolvoval  zhruba hodinové sezení s vyšetřovateli letecké katastrofy, při které zemřeli tři čeští hokejisté - Josef Vašíček, Karel Rachůnek a Jan Marek.Sizov potvrdil, že letadlo nemělo žádný technický problém ani během osudného startu, ani v předcházejících letech.

V příštím týdnu ho čekají další náročné výslechy ze strany policistů. Sizov ale zatím stále těžce hovoří, proto lékaři doporučují, aby se s výslechem ještě nějaký čas počkalo.

Jediný přeživší člen posádky osudného letu hokejistů Jaroslavle Alexander Sizov při převozu do specializované kliniky v Moskvě
Jediný přeživší člen posádky osudného letu hokejistů Jaroslavle Alexander Sizov při převozu do specializované kliniky v Moskvě

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud