Oficiální simulace: Takhle zemřeli Rachůnek, Marek a Vašíček | iSport.cz
10. listopadu 2011 • 12:30

Oficiální simulace: Takhle zemřeli Rachůnek, Marek a Vašíček

Autor: ČTK, mjk
TOP VIDEA
Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0! Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2! Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Očekávaný materiál je na světě. Ruský Mezistátní letecký výbor vypustil oficiální simulaci letecké tragédie u ruské Jaroslavle, včetně audio záznamu z kabiny pilotů. Právě jeden ze dvou mužů v kokpitu byl předčasem označen za viníka celého neštěstí.Vyšetřovatelům se podařilo získat zvukový záznam z černé skříňky a v reálném čase ho přidali jako podkres k počítačové animaci. Na ni je vidět letadlo poslední minuty před svým pádem.

V Rusku 7. září zahynulo 44 ze 45 lidí, kteří byli na palubě. Jednalo se o členy posádky a téměř kompletní hokejový tým Lokomotivu Jaroslavl, včetně tří českých reprezentantů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka.

Jako původce katastrofy byl před časem označen Andrej Solomencev, který prý během vzletu bezděčně brzdil. "Andrej i můj Igorek byli příliš zkušení letci na to, aby se dopustili takové chyby," roznítilo vdovu po druhém pilotovi Igoru Ževelovovi Ljudmila.

Záznam však jasně ukazuje, že i sami muži řídící letadlo si byli ještě před samotným pádem vědomi svého pochybení. "Asi jsme málo uvolnili stabilizátor," volá jeden z nich v okamžiku, kdy se začnou ozývat klepavé zvuky. Těsně předtím, než se letadlo zřítí na levé křídlo, záznam končí slovy: "Co to děláš, Andreji?"

Takhle podle vyšetřovatelů vypadal start letounu Jak-42 s hokejisty Jaroslavle

Poslední rozloučení s Josefem Vašíčkem na havlíčkobrodském hřbitově
Poslední rozloučení s Josefem Vašíčkem na havlíčkobrodském hřbitově

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud