Červenka ničí Chabarovsk, gólem a přihrávkou zastínil Petružálka

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Hokejisté Omsku udělali druhým vítězstvím nad Chabarovskem další krok k postupu do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy a opět jim k tomu pomohl český útočník Roman Červenka. Střelec vítězné branky z prvního utkání dnes jednou skóroval a u dalšího gólu asistoval, Omsk vyhrál druhý domácí zápas 4:3.

Na rozdíl od čtvrtečního duelu, v němž si Avangard vybudoval čtyřbrankový náskok, měl dnešní zápas mnohem dramatičtější průběh.

Hostující Amur vedl už po 49 vteřinách, Červenka vyrovnal v páté minutě z přesilovky. Chabarovsk se pak dostal do vedení ještě dvakrát, na třetí gól přihrál Tarasovovi Jakub Petružálek.

Omsku ale patřila závěrečná třetina. Ve 44. minutě Pěrežogin z Červenkovy přihrávky vyrovnal na 3:3 a 78 sekund před koncem zajistil domácím druhou ze čtyř potřebných výher Popov.

Střelecky se prosadil také další mistr světa z předloňského roku Lukáš Kašpar z Barysu Astana, jehož gól po přihrávce krajana Jiřího Novotného otevřel skóre duelu v Magnitogorsku. Hosté nakonec vyhráli 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 2. zápasy:
Omsk - Chabarovsk 4:3 (Červenka 1+1 - Petružálek 0+1), stav série 2:0,
Čeljabinsk - Chanty Mansijsk 2:5, stav série 1:1,
Magnitogorsk - Barys Astana 1:4 (Rolinek 0+1 - Kašpar 1+0, J. Novotný 0+1), stav série 1:1,
16:00 Kazaň - Ufa.