Chabarovsk ukončil sérii porážek proti lídrovi KHL Čeljabinsku

Čeljabinsk nepotvrdil formu, která jej vynesla na vrchol KHL
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu

Vedoucí tým Kontinentální hokejové ligy Čeljabinsk prohrál na ledě Chabarovsku 1:2. Amur přerušil těsným vítězstvím sérii čtyř porážek přesto, že se tentokrát neprosadil jeho nejproduktivnější hráč Jakub Petružálek.

Chabarovsk vykročil za úspěchem dvěma rychlými góly, které dali v 5. a 8. minutě Dmitrij Tarasov a Mika Pyörälä. Domácí přestříleli soupeře 44:26, gólmana Alexeje Murygina připravil o čisté konto až v 50. minutě Stanislav Čistov. V dresu Čeljabinsku vyšel bodově naprázdno Jan Bulis.

Jeho tým mohli sesadit z čela KHL hokejisté Jaroslavle, kteří však po šesti výhrách v řadě podlehli doma Omsku 2:5. Na druhém místě v lize je vystřídal Novosibirsk, který prodloužil trápení Jekatěrinburgu, nad nímž zvítězil 3:2.

Jekatěrinburg s českými útočníky Josefem Strakou a Kamilem Pirošem prohrál posedmé za sebou a je s pouhými sedmi body z jedenácti zápasů v KHL beznadějně poslední.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Čeljabinsk 2:1, Novokuzněck - Magnitogorsk 4:1, Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:2, Atlant Mytišči - Barys Astana 1:3, Jaroslavl - Omsk 2:5.

Témata:  sport, hokej, khl, čeljabinsk