První zápas pod širým nebem v KHL! Rekord z Prahy pokořily Helsinky

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Premiérový zápas Kontinentální hokejové ligy pod širým nebem vyhrál Petrohrad, který v Helsinkách porazil domácí Jokerit 4:3. Utkání v parku Kaisaniemi sledovalo 17.645 diváků, což je nový rekord soutěže. Dosavadní maximum v návštěvnosti držel finálový duel mezi Lvem Praha a Magnitogorskem, který v dubnu 2014 vidělo v libeňské O2 areně 17.073 fanoušků.

Zápas pod širým nebem v Helsinkách se hrál v rámci oslav 10 let existence KHL, 50 let od založení Jokeritu a 100 let nezávislosti Finska. Skóre slavnostního utkání otevřel v deváté minutě hvězdný útočník Ilja Kovalčuk, který dal 150. gól v dresu Petrohradu a stal se nejproduktivnějším hráčem v sedmdesátileté historii klubu.

Na kontě má i 192 asistencí. V čele historického pořadí vystřídal Maxima Sušinského. Kovalčuk si připsal v zápase ještě dvě asistence a poskočil na první místo kanadského bodování soutěže.

Fanoušci si zápas pod širým nebem užívaliFoto twitter.com

Útočník Andrej Nestrašil z Nižněkamsku bodoval ve čtvrtém utkání po sobě. Jednou asistencí přispěl k vítězství 2:1 na ledě lídra Východní konference Kazaně.

Sezonní bilanci si Nestrašil vylepšil na sedm gólů a 16 přihrávek z 37 zápasů, s kterou mu patří druhé místo v týmové produktivitě. Nižněkamsk se díky výhře posunul v tabulce Východní konference na druhé místo o dva body za Kazaň.

Obránce Adam Polášek si připsal asistenci při výhře Soči nad Dynamem Moskva 4:1. Gólovou přihrávku zaznamenal i útočník Jiří Novotný z Togliatti, které podlehlo Vladivostoku 2:3. Admiral přerušil sérii pěti porážek.

Počtvrté za sebou prohrál Novosibirsk, který nezvládl ani poslední ze šňůry čtyř venkovních zápasů. V Jaroslavli utrpěl porážku 3:7. Za stavu 5:3 pro Lokomotiv přišel do branky hostů v 33. minutě český gólman Alexander Salák, ale Novosibirsk pak v poslední třetině inkasoval ještě dvakrát