Parádní rozlučka. Francouz byl vyhlášen nejlepším gólmanem sezony v KHL | iSport.cz
23. května 2018 • 21:48

Parádní rozlučka. Francouz byl vyhlášen nejlepším gólmanem sezony v KHL

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Pavel Francouz odchází z Kontinentální hokejové ligy ověnčen oceněním pro nejlepšího brankáře sezony. Sedmadvacetiletý reprezentační gólman, který po skončení angažmá v Čeljabinsku podepsal smlouvu s klubem NHL Colorado Avalanche, byl rovněž zařazen do ideální sestavy soutěže.

Francouz ve své třetí sezoně v Čeljabinsku odchytal 47 zápasů včetně play off. V základní části měl stejně jako v minulém ročníku nejvyšší úspěšnost zákroků (94,6 procenta) a byl šestý s průměrem 1,80 obdržené branky na zápas.

V play off, ve kterém Traktor vypadl až v semifinále, jej v úspěšnosti předčil jen Fin Karri Rämö z Jokeritu Helsinky.

Do elitní sestavy byli s Francouzem zařazeni obránci Nikita Trjamkin z Jekatěrinburgu a Bogdan Kiselevič z CSKA Moskva a útočníci Nikita Gusev z Petrohradu, Justin Azevedo z mistrovské Kazaně a Dmitrij Kagarlickij z Čerepovce.

Trenérem roku byl vyhlášen Zinetula Biljaletdinov z Kazaně, ocenění pro nováčka roku získal Francouzův osmnáctiletý spoluhráč Vitalij Kravcov.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>