8. srpna 2018 • 15:21

Stěhování Omsku. Hala chátrá, bývalý Jágrův klub jde úplně jinam

Autor: ,
TOP VIDEA
Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6 Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6
Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1! Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Omsku budou domácí zápasy v Kontinentální lize v nadcházející sezoně hrát v Balašiše, kam se celý klub dočasně přestěhuje. Domovské prostředí musí Avangard opustit s ohledem na problémy s konstrukcí své haly. Místo na Sibiři tak bude Omsk hrát nedaleko Moskvy. Jen pro představu. Oba stadiony jsou od sebe vzdálené téměř 2700 kilometrů a autem byste mezi nimi projeli za den a půl nepřetržité jízdy. Přesto se vedení Omsku, ve kterém dříve působil také Jaromír Jágr, rozhodlo svůj domov opustit.

"Stav obou arén v současné době neumožňuje našemu týmu začít sezonu na domácím ledě. Několik týdnů jsme situaci intenzivně řešili a nakonec jsme se rozhodli, že budeme hrát v Balašiše," uvedl prezident klubu Alexandr Krylov na webu sports.ru.

Omsk zvažoval, že by zápasy hrál i v Mytišči nebo Krasnojarsku, ale nakonec se rozhodl pro Balašichu. Arénu Mytišči totiž využívá i basketbalový tým Chimki, v Krasnojarsku se v březnu uskuteční univerziáda. Výhodou Balašichy je poté vzdálenost od Moskvy a lepší cestování.

"Navíc v Moskvě žije hodně našich fanoušků. Ti, kteří se narodili v Omsku a přestěhovali se do Moskvy, i ti, kteří se narodili zde, ale z rodinných tradic fandí Avangardu. V Krasnojarsku také lidi milují hokej, ale skupina našich fanoušků je tam extrémně malá," uvedl Krylov.

Balašicha v minulosti v KHL hrála, v roce 2010 se ale klub sloučil s Dynamem Moskva. Tamní aréna byla postavená v roce 2007 a má kapacitu 6000 diváků.

Hokejová hala v Omsku
Hokejová hala v Omsku

Témata:  Omsk, Sport, KHL, hala, hokej
 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze