Stěhování Omsku. Hala chátrá, bývalý Jágrův klub jde úplně jinam | iSport.cz
8. srpna 2018 • 15:21

Stěhování Omsku. Hala chátrá, bývalý Jágrův klub jde úplně jinam

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 5. kola: smrtící brejky Příbrami a kombinační paráda Baníku TOP góly 5. kola: smrtící brejky Příbrami a kombinační paráda Baníku
Fillo po skalpu Sigmy: Jsem rád, že mi to tam spadlo. Výkon byl hodně kvalitní Fillo po skalpu Sigmy: Jsem rád, že mi to tam spadlo. Výkon byl hodně kvalitní
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Omsku budou domácí zápasy v Kontinentální lize v nadcházející sezoně hrát v Balašiše, kam se celý klub dočasně přestěhuje. Domovské prostředí musí Avangard opustit s ohledem na problémy s konstrukcí své haly. Místo na Sibiři tak bude Omsk hrát nedaleko Moskvy. Jen pro představu. Oba stadiony jsou od sebe vzdálené téměř 2700 kilometrů a autem byste mezi nimi projeli za den a půl nepřetržité jízdy. Přesto se vedení Omsku, ve kterém dříve působil také Jaromír Jágr, rozhodlo svůj domov opustit.

"Stav obou arén v současné době neumožňuje našemu týmu začít sezonu na domácím ledě. Několik týdnů jsme situaci intenzivně řešili a nakonec jsme se rozhodli, že budeme hrát v Balašiše," uvedl prezident klubu Alexandr Krylov na webu sports.ru.

Omsk zvažoval, že by zápasy hrál i v Mytišči nebo Krasnojarsku, ale nakonec se rozhodl pro Balašichu. Arénu Mytišči totiž využívá i basketbalový tým Chimki, v Krasnojarsku se v březnu uskuteční univerziáda. Výhodou Balašichy je poté vzdálenost od Moskvy a lepší cestování.

"Navíc v Moskvě žije hodně našich fanoušků. Ti, kteří se narodili v Omsku a přestěhovali se do Moskvy, i ti, kteří se narodili zde, ale z rodinných tradic fandí Avangardu. V Krasnojarsku také lidi milují hokej, ale skupina našich fanoušků je tam extrémně malá," uvedl Krylov.

Balašicha v minulosti v KHL hrála, v roce 2010 se ale klub sloučil s Dynamem Moskva. Tamní aréna byla postavená v roce 2007 a má kapacitu 6000 diváků.

Hokejová hala v Omsku
Hokejová hala v Omsku

Témata:  Omsk, Sport, KHL, hala, hokej
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze