26. září 2019 • 21:37

Vitásek v roli útočníka skóroval, ale Chabarovsk v KHL prohrál

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Obránce Ondřej Vitásek si v dočasné roli útočníka připsal v dresu hokejistů Chabarovsku první gól v sezoně KHL, ale Amur v duelu týmů z Dálného východu prohrál 1:2 s Vladivostokem. Chabarovsk tak s pěti body z jedenácti zápasů zůstává nejhorším týmem soutěže.

Vitásek se pro čtvrteční utkání přesunul z první obranné dvojice od Michala Jordána do čtvrtého útoku a v 11. minutě otevřel skóre zápasu. V přesilové hře se před brankou prosadil bekhendem, asistenci si u jeho gólu připsal Hynek Zohorna .

Chabarovsk ale na úterní domácí výhru 3:2 nad stejným soupeřem, jež byla jeho první v sezoně, nenavázal. Ve druhé třetině překonali brankáře Marka Langhamera Vasilij Strelcov a Shawn Lalonde a stanovili konečný výsledek.

Brankář Jakub Kovář inkasoval jediný gól z 24 střel Spartaku Moskva, přesto to Jekatěrinburgu nestačilo ani na zisk bodu. Střelci Avtomobilistu ve druhém utkání za sebou neskórovali a stále nejlepší tým Východní konference po vstupní osmizápasové vítězné sérii prohrál třetí zápas za sebou.