Jeřábek pomohl gólem Podolsku k důležitému bodu. Vitásek asistoval

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejový obránce Jakub Jeřábek se podesáté v sezoně Kontinentální ligy zapsal mezi střelce a Viťazu Podolsk to v duelu s přímým konkurentem v boji o play off Soči přineslo důležitý bod za porážku 2:3 v prodloužení. Tým českého reprezentanta má tři zápasy před koncem základní části pětibodový náskok před soupeřem z olympijského města, jemuž patří v Západní konferenci první nepostupové místo. Viťazu stačí k jistotě postupu získat už jen bod.

Jeřábek v úvodu třetí třetiny pohotovou dorážkou střely Alexeje Makejeva poslal hosty do vedení 2:1. Domácí ale za necelou minutu vyrovnali a v prodloužení už po necelých dvou minutách rozhodl švédský útočník Malte Stromwall. Viťaz prohrál potřetí za sebou, ale udržel na sedmém místě tabulky jednobodový náskok před Nižním Novgorodem, který po totožném výsledku neuspěl v Petrohradu.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Dinamo Riga 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Vitásek 0+1), Jekatěrinburg - Novosibirsk 3:1, HK Soči - Viťaz Podolsk 3:2 v prodl. (za hosty Jeřábek 1+0), Petrohrad - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl., Spartak Moskva - Kazaň 6:3.