Sedlák s Hykou skolili Jaškinovo Dynamo, trefili se i Hanzl a Radil

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Čeští útočníci Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka s brankářem Romanem Willem byli strůjci vítězství hokejistů Čeljabinsku v utkání KHL na ledě Dynama Moskva. Sedlák čtvrtým gólem v sezoně otevřel v přesilovce skóre zápasu a pak přidal ještě dvě asistence, tu první u Hykovy branky na 2:0 rovněž v početní převaze.

Hosté sice o vedení přišli, ale v úvodu poslední třetiny jen 48 sekund po vyrovnávacím gólu znovu se Sedlákovým přispěním si ho vzali zpět a vzápětí triumf zpečetili. Will k výhře přispěl 39 zákroky. Čtyřikrát jej prověřil i nejproduktivnější Čech v soutěži Dmitrij Jaškin, ale autor osmi gólů v sezoně vyšel tentokrát naprázdno a Dynamo po sérii šesti vítězství prohrálo podruhé za sebou.

Gólově se prosadili i Lukáš Radil s Robinem Hanzlem ze Spartaku Moskva, na výhru v derby s CSKA to ale nestačilo. Hosté zvítězili 5:4 a ujali se vedení v Západní konferenci. Po Hanzlově trefě vedl Spartak už 2:0, ale na konci druhé třetiny už domácí prohrávali. Pouhých sedm sekund po začátku poslední části Radil čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal, ale zápas rozhodl pro CSKA kanadský útočník Brendan Leipsic, který se v utkání trefil podruhé.

Výsledky KHL

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájezdech
Čerepovec - Jokerit Helsinky 2:5
Jaroslavl - Kazaň 4:3
Dynamo Moskva - Čeljabinsk 2:4 (za hosty Sedlák 1+2, Hyka 1+0)

5. Dinamo Riga 6 1 1 1 3 15:18 5

Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva a CSKA Moskva mají započítány technické výhry.