Jaškin vládne střelcům KHL! Má už deset gólů, proti Hrubcovi 2+1

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Nejlepším střelcem KHL je český útočník Dmitrij Jaškin. Devátý a desátý gól v ročníku dal v dnešním utkání moskevského Dynama s hokejisty Kunlunu, v němž ruský celek doma zvítězil 6:3. Jaškin měl v utkání bilanci 2+1. V 26. minutě skóroval v oslabení a v poslední třetině naopak v pětiminutové přesilovce, v níž se Dynamo prosadilo třikrát.

Nejlepším střelcem zápasu ale Jaškin nebyl, neboť jeho finský spoluhráč Teemu Pulkkinen si proti brankáři Kunlunu Šimonu Hrubcovi připsal hattrick. Dynamo dva předchozí zápasy prohrálo, nejslabší celek ligy ale bez potíží porazilo. Hrubec sice šestkrát inkasoval, dalších 38 střel domácích hráčů ale zneškodnil.

Hokejisté Chabarovsku přišli půl minuty před koncem třetí třetiny o výhru nad Nižním Novgorodem a doma nakonec podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Po třináctém utkání v sezoně tak mají na kontě nadále pouze dvě vítězství. Po asistenci si v poraženém týmu připsali Dominik Mašín, Michal Jordán a Hynek Zohorna .

Mašínovu vyraženou střelu v páté minutě snadno doklepl do sítě Kirill Rasskazov. V druhé třetině se po přihrávkách Jordána a Hynka Zohorny dostal do samostatného úniku Alexandr Gorškov a zvýšil na 2:0.

Hosté ale v třetí části hry dokázali vyrovnat. Podruhé překonali Jevgenije Alikina, který dostal v brankovišti Amuru přednost před Markem Langhamerem, při power play 31 sekund před sirénou po nešťastné Jordánově teči. Nájezdy pak v šesté sérii rozhodl americký obránce Chris Wideman.

Výsledky KHL

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Mašín, Jordán, H. Zohorna všichni 0+1),
Barys Nur-Sultan - Petrohrad 3:2 po sam. nájezdech
Dynamo Moskva - Kunlun Red Star 6:3 (za domácí Jaškin 2+1)

5. Dinamo Riga 7 1 1 1 4 16:24 5

Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva a CSKA Moskva mají započítány technické výhry.