Králové, Darth Vader a Stanley Cup. Hokejisté slavili v ulicích LA | iSport.cz
15. června 2012 • 10:14

Králové, Darth Vader a Stanley Cup. Hokejisté slavili v ulicích LA

Autor: mto, ČTK
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Tyto ulice patří většinou filmovým hvězdám a bohatým celebritám v nablýskaných sporťácích. Teď byly uzavřeny jen pro ně, pro nové hrdiny druhého největšího města Spojených států, pro hokejisty Los Angeles Kings. Ti přišli potěšit fanoušky a předvést trofej Lorda Stanleyho.Čtvrt milionů fanoušků oslavilo ve čtvrtek odpoledne s hokejisty Los Angeles jejich historický triumf ve Stanleyově poháru. Kings si užili jízdu slávy ve filmovém městě i oslavy ve vyprodané domovské aréně, ve které jim nadšeně aplaudovalo 18.000 lidí.

"Je to jeden z okamžiků, který chcete prožít znovu a znovu. Věřím, že si to fanoušci užili, stejně jako my jejich podporu po celý rok," řekl útočník Dustin Penner, který pohár vyhrál již v roce 2007 v dresu Anaheimu.

V Hollywoodu rozhodě ví, jak se bavit.
V Hollywoodu rozhodě ví, jak se bavit.

Hokejisté si tak mohli užít podobné ovace, které v minulosti zažívali basketbalisté místních Lakers po triumfech v NBA.

"Byli opravdu hlasití (fanoušci). Lidí přišlo hodně a byli úžasní. Nevěděl jsem, co od toho mám očekávat, znal jsem jen záběry s Lakers. Teď to bylo stejně dobré, ne-li lepší," podotkl slovinský útočník Anže Kopitar.

Tým absolvoval přibližně jednu míli dlouhou triumfální cestu hlavně okolo haly Staples Center a na jejím konci kapitán Dustin Brown symbolicky zvedl nad hlavu pohár.

Kolem něj v tu chvíli létaly konfety a hrála hlasitá hudba. Následně se hráči přesunuli do arény, kde program o hodinu a půl později pokračoval.

Na závěr si velkých ovací užil trenér Darryl Sutter, který prozradil, co mu zůstalo v paměti z posledního zápasu sezony.

"Viděl jsem ve tvářích hráčů něco, co si budu pamatovat pro zbytek svého života," řekl třiapadesátiletý kouč, který na střídačce Kings zažil největší úspěch své kariéry. "Bylo by fajn vyhrát znovu. Pojďme se o to pokusit," dodal Kopitar.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud