To je smolař. Spoluhráči přeřízl tepnu, sebe už letos dvakrát zranil | iSport.cz
25. února 2013 • 14:00

To je smolař. Spoluhráči přeřízl tepnu, sebe už letos dvakrát zranil

Autor: mto
Antti Miettinen v letošní sezoně přitahuje zranění.
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak tohle nebyl start do sezony, jaký si finský hokejista Antti Miettinen představoval. Finský křídelník Winnipegu Jets zatím stihl dvakrát zranit sám sebe, prolít krev spoluhráče, a k tomu přidal jen 17 vteřin na ledě. Rok 2013 je pro něj zatím dost symbolický.Dvaatřicetiletý veterán si svou porci štěstí nejspíš vybral už v loňském ročníku. Ten totiž Miettinen načal v ruské KHL v dresu Kazaně, nabídky klubů NHL se mu zkrátka zdály nedostatečné. Ale na hokej v Rusku si nezvykl, ve dvaceti utkáních skóroval jen dvakrát a byl nadšený, když přišla ze zámoří nabídka od Tampy Bay.

Na slunné Floridě ale neodehrál ani jeden zápas, tým musel bývalého hráče Dallasu a Minnesoty nejdříve zapsat na listinu nechráněných hráčů a tam po něm hned sáhl Winnipeg. V dresu Jets dohrál zbytek sezony a načal tu další. Ale od začátku je všechno špatně.

Už první den tréninkového kempu stoupl na ledě na hokejku jednoho ze spoluhráčů a putoval hlavou napřed směrem k mantinelu. Diagnóza? Otřes mozku.

Minulý týden se konečně autor 94 zámořských gólů dostal zpět na trénink a jeden z jeho prvních počinů byl, že nešťastně stoupl na obránce Zacha Redmonda. Nováčkovi způsobil krvavé zranění v oblasti tepny a žíly a ten ztratil přímo na místě více než 1,5 litru krve. Následná operace zabrala tři hodiny a Redmond je zatím mimo hru na neurčito.

Když už se dnes v noci na ledě New Jersey konečně dostal do sestavy, aniž by zranil sebe nebo někoho jiného, přišel další nešťastný moment. Sedmnáct vteřin po svém prvním pobytu na ledě tečoval jednu ze střel soupeře přímo do svých choulostivých partií a v utkání dohrál. Jeho návrat na led je nejistý.

Miettinen už se asi sám děsí, co se stane příště.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud