Faksa se pere o šanci v Dallasu. Ani nevím, že máme nové dresy, smál se

Radek Faksa bude bojovat o šanci v AHL.
Radek Faksa bude bojovat o šanci v AHL.Zdroj: Repro: stars.nhl.com
mto
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Radek Faksa byl v roce 2012 jako první český hokejista od roku 2007 vybrán v prvním kole draftu a stal se velkou nadějí Dallasu. Teď v organizaci Stars načíná druhou sezonu a už na začátku července dře v nováčkovském kempu. "Letos je to tu pro mě příjemnější, už jdu do prostředí, které znám," těšilo třináctku předposledního draftu NHL.

Devatenáctiletý rodák z Opavy je jedním z hráčů, na které je zaměřena velká pozornost týmového vedení. A v kempu mladíků se ukáže, kam budou kroky budoucích hokejových nadějí směřovat. Kromě dovedností na ledě se samozřejmě sleduje i fyzička, mezi populární disciplíny patří například základní taktiky z MMA (smíšená bojová umění).

"V loňském roce jsem tu byl poprvé a pořádně jsem nevěděl, co mám vlastně očekávat. Letos už vím, co se tu na nás na všechny chystá. Plno kluků tu znám a je tu i kamarád Matěj Stránský, takže si to užívám daleko víc," řekl mladíček pro klubové stránky.

Faksa v loňské sezoně dál nastupoval v juniorské OHL (39 zápasů - 9+22), ale ročníkem neprošel bez obtíží. Ve druhé polovině sezony si natáhl vazy v koleni a musel odpočívat. Přesto se na play off svých Kitchener Rangers stihl vrátit a v deseti zápasech si připsal čtyři branky a šest bodů.

Ale stihl si také odbýt premiéru v AHL, v dresu Texas Stars si ve dvou duelech připsal jednu nahrávku.

VIDEO: Rozhovor s Radkem Faksou

Dallas čeká v blížící se sezoně jedna velká změna, tým bude nastupovat v kompletně nových dresech. Faksovi tato informace ale nějak unikla. "Jo to jsem nevěděl. Kamarád mi řekl, že máme nové logo, tak jsem si ho prohlídl na internetu a musím říct, že se mi vážně líbí," usmíval se špatně informovaný útočník.

Kam to bude v příští sezoně? Zůstane Faksa v juniorce, nebo se posune do AHL? Kemp napoví.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů