Mazanec vychytal bod proti Bostonu, Sobotka třetí hvězdou

Autor: mto, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český brankář Marek Mazanec z Nashvillu naskočil v nočním utkání proti Bostonu do třetího zápasu v řadě a ani tentokrát nevyšel tým Predatros s prázdnou. Po dvou výhrách si připsal na ledě posledních finalistů Stanley Cupu bod za porážku 2:3 v prodloužení. Za domácí tým jednou nahrával David Krejčí.

Krejčí bodoval v šestém zápase za sebou bodoval, jednou asistencí přispěl k výhře a v tabulce produktivity českých hráčů má na prvním místě s 36 body dvoubodový náskok před Jaromírem Jágrem.

V brance Predators odchytal celý zápas Marek Mazanec a připsal si 22 zákroků. Dlouho držel naděje svého týmu na vítězství, když jej poprvé překonal až v 45. minutě střelou z mezikruží Johnny Boychuk. Podruhé Mazanec kapituloval v 53. minutě, když Krejčí vybojoval puk ve středním pásmu, poslal do rychlého protiútoku Milana Lucice a jeho přihrávku do brankoviště usměrnil za Mazancova záda Jarome Iginla.

Reilly Smith dělá neplechu v brankovišti Marka Mazance.Foto ČTK

Predators o dvě minuty později vyrovnali zásluhou Sheae Webera, o výhře Bruins pak rozhodl v 54. sekundě prodloužení Brad Marchand, jenž po průniku do soupeřova pásma obešel útočníka Nashvillu Mika Fishera a překonal Mazance střelou zápěstím. "Byl to trošku risk, mohl jsem puk ztratit a soupeř by šel do rychlého protiútoku. Ale se štěstím to vyšlo a pak už jsem se snažil jen vystřelit. Myslím, že brankář toho přes hradbu těl před sebou moc neviděl," popsal Marchand rozhodující moment zápasu.

Sobotka ve formě, Pavelec znovu nechytal

Ve skvělé formě se stále udržuje také Vladimír Sobotka ze St.Louis. Ten jednou nahrávkou přispěl k výhře 5:0 nad Los Angeles Kings a připsal si tak třetí bod ve stejném počtu utkání po návratu z marodky.

Milan Michálek se ve čtvrtečním utkání NHL podílel svým sedmým gólem v sezoně na výhře Ottawy nad Winnipegem 4:3. Jeho tým tak prodloužil vítěznou sérii na tři utkání. Český útočník se prosadil po šestizápasové odmlce, když v poslední minutě první třetiny střelou z mezikruží dostal Senators do vedení 2:1.

Jets, v jejichž brance znovu dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Al Montoya, ve druhé třetině vyrovnali zásluhou Evandera Kanea. Ve třetí části ale postupně zařídili náskok domácích Zack Smith s Clarkem MacArthurem a hosté pak už stihli pouze snížit.

Tři zápasy za sebou vyhrála Ottawa poprvé od začátku listopadu. "Je to skvělý pocit chvíli jenom vítězit a nebýt pořád nahoře a dole. Člověk se může na ledě cítit mnohem sebevědoměji, máme pak na čem stavět," konstatoval MacArthur.

Skinner dal druhý hattrick během měsíce

Druhý hattrick během jediného měsíce vstřelil útočník Jeff Skinner, který zařídil výhru Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Washingtonu. Potvrdil tak, že má aktuálně nejlepší střeleckou formu v NHL, když navázal na svůj čtyřgólový příspěvek v posledních čtyřech zápasech minulého kalendářního roku.

Skinner ve 14. minutě v přesilové hře otevřel skóre zápasu, v divokém úvodu druhé třetiny pak vyrovnal na 3:3 pouhých 40 sekund poté, co Capitals dvěma slepenými góly v rozmezí 52 sekund otočili skóre z 1:2 na 3:2. V druhé minutě nastaveného času Skinner zařídil vítězství Hurricanes, když do odkryté branky zakončil rychlý brejk tři na jednoho.

Výsledky:

Boston - Nashville 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. Boychuk, 53. Iginla (Krejčí), 61. Marchand - 39. Stalberg, 55. Weber. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Chicago 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 16. Cizikas, 29. Vanek, 61. Okposo - 39. Seabrook, 42. Smith. Střely na branku: 34:39. Diváci: 13.618.

Washington - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Ovečkin, 24. Brouwer, 24. Oleksy - 14., 25. a 62. Skinner, 22. Malhotra. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.506.

Ottawa - Winnipeg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Zibanejad, 20. Michálek, 47. Smith, 52. MacArthur - 16. Byfuglien, 22. Kane (Frolík), 55. Jokinen. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.691.

Minnesota - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Scandella, 27. Pominville, 37. Zucker, 60. Brodziak - 59. Ellis. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.229.

Dallas - Montreal 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 7. Ja. Benn, 26. Ničuškin, 48. Seguin, 49. Dillon - 12. a 59. Pacioretty, 22. Desharnais, 27. Subban, 44. Gallagher, 51. Eller. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.007.

Colorado - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. McGinn, 30. O'Reilly - 34. Simmonds. Střely na branku: 31:30. Diváci: 16.793.

Phoenix - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Horton, 51. Umberger. Střely na branku: 34:31. Diváci: 10.539.

St. Louis - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 32. a 34. Oshie (na druhou Sobotka), 5. Morrow, 44. Tarasenko, 47. Jackman. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.839.

San Jose - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 15. Burns, 16. Marleau, 28. Kearns, 29. Couture, 46. Pavelski - 36. Jakupov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.562.