31. března 2014 • 06:36

Michálek dvakrát skóroval z Hemského nahrávek, Hudler nestačil

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hlavní hvězdou duelu mezi Ottawou Senators a Calgary Flames se stal český střelec Milan Michálek. Ten už během první třetiny umístil do sítě soupeře dva góly, na oba mu navíc nahrál kolega Aleš Hemský. Na druhé straně pomohl dvě trefy úspěšně připravit Jiří Hudler, ale to bylo pro Flames málo. Ottawa uhájila výhru 6:3.

Michálek v 11. minutě otevřel skóre večera, když před brankou šikovně tečoval střelu obránce Erika Karlssona od modré čáry. Podruhé se prosadil 23 sekund před koncem první třetiny, kdy po akci Jasona Spezzy střílel do odkryté branky a svým 16. gólem v sezoně dostal Senators do vedení 2:1.

Hosté, v jejichž sestavě kvůli zranění chyběl obránce Ladislav Šmíd, skóre v první polovině druhého dějství otočili, ještě do přestávky ale domácí vyrovnali a poté rozhodli o vítězství třemi góly v závěrečné třetině. Ottawa vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů a v tabulce Východní konference ztrácí šest bodů na poslední postupové místo do play off, které nyní patří Columbusu.

"Je to pro nás ohromně důležité vítězství," konstatoval Michálek. "V první třetině jsme hráli velmi dobře, ve druhé jsme trochu polevili a dovolili soupeři vrátit se do zápasu. Pak jsme se o tom o přestávce pobavili v kabině a ve třetí třetině jsme opět předvedli sebevědomý výkon a vstřelili důležité góly," popsal zápas devětadvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje.

Washington prohrál potřetí v řadě

Šanci bodově se dotáhnout na osmý Columbus promarnil Washington, který potřetí z posledních pěti zápasů nezvládl samostatné nájezdy a podlehl Nashvillu po penaltách 3:4. Capitals, kteří o den dříve nestačili v poměru 2:4 na Boston, si tak připsali třetí prohru v řadě.

O výhru Nashvillu se dvěma góly zasloužil Patric Hornqvist, kterého z rodného Švédska přiletěli navštívit rodiče. "Jsou tady jen na tři dny, pak musejí zase zpátky domů a do práce. Zdá se, že si to dobře načasovali, viděli výhru i můj stý gól v NHL," smál se švédský útočník, který se před týdnem stal otcem.

Sedmou příčku v tabulce si upevnil Detroit výhrou 3:2 nad Tampou Bay a ztrácí už jen dva body na šestou Philadelphii, která už v odpoledním utkání prohrála 3:4 po nájezdech s Bostonem.

Bruins jsou nejlepší v NHL

Bruins si pojistili pozici nejlepšího celku NHL. Nejproduktivnější český hráč v lize David Krejčí si ve vítězném týmu připsal jednu asistenci, Jakub Voráček přihrál na dva góly domácích Flyers.

Boston mohl vyhrát už v normální hrací době, jenže 25 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal po Voráčkově přihrávce svým druhým gólem v utkání Vincent Lecavalier. V nájezdech neuspěl nejprve ve čtvrté sérii Krejčí, po něm v páté Voráček a vzápětí Reilly Smith zápas rozhodl.

Krejčí má v čele kanadského bodování českých hráčů 63 bodů (16+47), Voráček je s 56 body (21+35) třetí za Jaromírem Jágrem z New Jersey. Bruins potřetí za sebou zvítězili a bodovali dokonce už v 16. zápase v řadě, naposledy prohráli po šedesáti minutách 1. března s Washingtonem.

"Máme za sebou fantastický měsíc, který si asi málokdo dokázal představit. Když se podíváte na rozpis zápasů, sehráli jsme celou řadu dvojutkání ve dvou dnech. Hlavně kvůli tomu musím před hráči smeknout," uvedl trenér Bostonu Claude Julien.

Výsledky:

Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 11. a 20. Michálek (na obě Hemský), 37. a 59. Turris, 42. Cowen, 53. MacArthur - 14. Stajan (Hudler), 24. Byron, 28. Monahan (Hudler). Střely na branku: 37:40. Diváci: 18.505.

Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Andersson, 16. Nyquist, 37. Legwand - 9. Filppula, 56. Salo. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20.066.

Edmonton - NY Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 17. a 44. Zuccarello, 30. a 34. Nash, 25. Brassard. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16.839.

Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 56. a 59. Crosby, 10. Neal, 11. Stempniak - 32. Brookbank. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.655.

Nashville - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 19. Hörnqvist, 49. Weber, rozh. nájezd Smith - 5. a 35. Brouwer, 53. Bäckström. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16.553.

Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Lecavalier (na druhou Voráček), 20. Timonen (Voráček) - 11. Meszároš, 26. Chára (Krejčí), 32. Bergeron, rozh. nájezd Smith. Střely na branku: 52:30. Diváci: 19.958.

3. x-Chicago 76 42 15 19 248:200 99
4. Minnesota 75 38 11 26 186:189 87
5. Dallas 74 36 11 27 214:212 83
6. Nashville 76 33 11 32 190:229 77
7. Winnipeg 75 33 9 33 208:220 75

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.