Mazanec ukazuje kvalitu. Dře a teď se mu to vrací, chválí ho kouč | iSport.cz
10. listopadu 2014 • 17:15

Mazanec ukazuje kvalitu. Dře a teď se mu to vrací, chválí ho kouč

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
Mazanec v loňské sezoně za Nashville vychytal 8 výher.
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Marek Mazanec patří v současné době k největším gólmanským nadějím české brankářské školy. Třiadvacetiletý smíšek bojuje o své místo na výsluní na farmě Nashvillu v Milwaukee a daří se mu. V sedmi utkáních v AHL letos vychytal hned pět výher. "Těží ze své klidné povahy. Málokdy ve vypjatých chvílích chybuje," chválí trenér Dean Evanson.Mazanec v loňské sezoně slušně zaskočil NHL. A NHL zaskočila jeho. Ročník, který měl strávit oťukáváním, zvykáním si na Severní Ameriku a také pokusem obstát v široké konkurenci, nakonec vypadal úplně jinak. V listopadu 2013 byl povolán z farmy do prvního týmu Nashvillu a kvůli zranění Pekky Rinneho byl nucen zaskočit v kleci Predators.

Jenže Mazanec byl tak dobrý, že si pro sebe na chvíli vybojoval rovnou pozici jedničky klubu a za listopad bral ocenění Nováček měsíce NHL. "To, že jsem si mohl zahrát za Predators bylo něčím, co si budu pamatovat do konce života. NHL je to, kvůli čemu všichni hokej hrajeme," řekl rodák z Písku a zavzpomínal na předchozí ročník.

Během pětadvaceti utkání zvládl bývalý juniorský reprezentant vychytat osm výher, čtyřikrát padl v prodloužení nebo po nájezdech. Dobře věděl, že ne vždycky se mu zrovna dařilo, těšila ho ale důvěra vedení. "Vážím si toho, že ve mě věřili, i když mi to někdy zrovna úplně nešlo," vykládal pro NHL.com Mazanec.

Mazanec je trojkou


V současné chvíli je v týmu trojkou. Pozici neotřesitelné jedničky drží Pekka Rinne, dvojkou by měl ještě minimálně do konce příští sezony být Carter Hutton. Pak se uvidí. "Vedení Predators Mazance pečlivě sleduje. Především chce vidět, jak se popasuje s tím rychlým úspěchem, kterého brzy dosáhl," řekl Dave Rook, který se v Nashvillu stará o gólmanský vývoj.

Rook si jinak mladého Čecha chválí. Stejně tak kouč Evanson, kterému se líbí nejenom vystupování Mazance na ledě, ale také jeho pokrok v angličtině a zájem se rychle adaptovat. "Fyzicky je na tom velmi dobře. Je hodně soutěživý, i během tréninků. Přes léto na sobě zamakal a teď se mu to na ledě vrací," připomíná Evanson dobrý start do nového ročníku.

Jaké jsou další cíle extraligového mistra s Plzní v roce 2013? Uspět v AHL a probít se ještě o patro výš. Vzor má právě v Rinnem. "Taky začínal na farmě a teď je z něj jeden z nejlepších brankářů NHL," vysvětlil.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud