Frolík a Eliáš pálili ostrými, důležitou výhru slaví Winnipeg

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejový útočník Michael Frolík se v úterním utkání NHL podílel gólem a přihrávkou na výhře Winnipegu 3:1 nad New Jersey. Za poražené vstřelil čestný úspěch Patrik Eliáš, čímž ukončil sedmnáct zápasů dlouhý gólový půst. Jednou trefou pomohl Jiří Tlustý k obratu Caroliny na ledě Dallasu z 0:2 na 6:4.

Frolík si připsal asistenci u gólu na 2:0, když jeho střelu z mezikruží doklepl Mark Scheifele. Kontaktní branka hostů byla původně přidělena důraznému Martinu Havlátovi, ale puk po střele Eliáše si srazili hráči Jets do sítě bez pomoci českého útočníka. Poslední slovo měl ale Frolík, jenž uzavřel skóre z dorážky. "Hrál dnes úžasně. Jsem šťastný, že s ním můžu nastupovat v jedné lajně," uvedl Scheifele na adresu Frolíka, který dal tři branky v posledních čtyřech utkáních.

Dallas prohrál doma posedmé v řadě a zápas s Carolinou ztratil v prostřední třetině, v níž čtyřikrát inkasoval. Čtvrtý zásah měl na svědomí Tlustý, s osmi góly nejlepší český střelec v soutěži, který precizní tečí vyhnal brankáře Kariho Lehtonena na střídačku. "Potřebujeme, aby někteří hráči ze sebe vydali víc," uvedl trenér Dallasu Lindy Ruff, jehož slova byla směřována i k Aleši Hemskému. Český útočník si v utkání připsal dva záporné body a v sezoně stále ještě neskóroval.

Také Calgary otočilo nepříznivý stav. Flames ještě po dvou třetinách prohrávali s Anaheimem 0:2, ale nakonec zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Obrat odstartoval z dorážky Jiří Hudler, který dostal důvěru i v rozstřelu, v němž se však neprosadil. Mezi střelce se zapsal i Ondřej Palát, který s Tampou Bay podlehl na ledě New Yorku Islanders 2:5.

Michal Neuvirth utrpěl zranění v dolní části těla a z utkání mezi Buffalem a San Jose po první bezbrankové třetině odstoupil. Český gólman kryl všech deset střel soupeře. I bez něho Buffalo uspělo 4:1 a k výhře mu stačilo pouhých čtrnáct střel.

Po čtyřzápasové absenci kvůli zranění se vrátil David Krejčí do kádru Bostonu, který udolal St. Louis 2:0. Naopak další čeští hráči Jakub Kindl a Andrej Nestrašil se nevešli do základní sestavy Detroitu, který dosáhl jednoznačného vítězství 5:0 v Columbusu. Ještě suverénněji si počínal Nashville. Predators si otevřeli střelnici v Torontu, kde vyhráli vysoko 9:2.

"Tyhle zápasy, pokud jste na vítězné straně, jsou zábava," řekl s úsměvem Taylor Beck, autor dvou gólů, z nichž jednu vstřelil zády k brance s hokejkou mezi bruslemi. To v řadách Toronta panovalo rozčarování. "Takováto porážka je v profesionálním sportu nepřípustná. Zvláště před svými fanoušky. Bylo to trapné," uvedl kapitán týmu Dion Phaneuf. "Hrozný výkon. V prvních dvou třetinách jsme měli 35 ztrát. S tím nemůžete vyhrát nikde," zlobil se trenér Randy Carlyle.

VÝSLEDKY NHL:

Boston - St. Louis 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Bergeron, 32. Krug. Střely na branku: 17:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Bergeron, 3. Bartkowski (všichni Boston).

NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 21. Clutterbuck, 33. Grabovskij, 34. Strome, 41. Nelson, 49. Cizikas - 12. Killorn, 43. Palát. Střely na branku: 36:28. Diváci: 12.908. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Cizikas, 3. Grabovskij (všichni NY Islanders).

Columbus - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 11. Tatar, 22. Nyquist, 45. Jurčo, 47. Sheahan, 59. Helm. Střely na branku: 28:40. Diváci: 15.438. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Tatar, 3. Jurčo (všichni Detroit).

Buffalo - San Jose 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 32. a 60. Gionta, 26. Deslauriers, 40. Flynn - 31. Burns. Střely na branku: 14:30. Diváci: 17.435. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo první třetinu a z deseti střel neinkasoval. Hvězdy zápasu: 1. Gionta, 2. Flynn, 3. Mitchell (všichni Buffalo).

Montreal - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Bennett, 10. Downie, 21. Sutter, 30. Crosby. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Downie, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Toronto - Nashville 2:9 (0:3, 0:1, 2:5)
Branky: 49. Santorelli, 51. Kadri - 2. a 17. Beck, 11. Roy, 39. Nystrom, 41. Ribeiro, 42. Forsberg, 44. Jarnkrok, 46. Josi, 58. Wilson. Střely na branku: 31:37. Diváci: 19.012. Hvězdy zápasu: 1. Beck, 2. Weber, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Winnipeg - New Jersey 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Perreault, 24. Scheifele (Frolík), 57. Frolík - 42. Eliáš (Havlát). Střely na branku: 34:22. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Scheifele, 3. Bogosian (všichni Winnipeg).

Dallas - Carolina 4:6 (2:0, 0:4, 2:2)
Branky: 17. a 53. Seguin, 2. Jamie Benn, 43. Eakin - 41. a 57. E. Staal, 23. Skinner, 27. Dwyer, 29. Rask, 36. Tlustý. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.678. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Carolina), 2. Seguin (Dallas), 3. Dwyer (Carolina).

Calgary - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 50. a 54. Wideman, 44. Hudler, rozhodující nájezd Monahan - 16. Vatanen, 33. Beleskey, 56. Palmieri. Střely na branku: 19:27. Diváci: 18.421. Hvězdy zápasu: 1. Wideman (Calgary), 2. Vatanen (Anaheim), 3. Granlund (Calgary).

Arizona - Washington 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Ekman-Larsson - 12. Beagle, 64. Fehr. Střely na branku: 24:24. Diváci: 11.769. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Beagle (oba Washington), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Los Angeles - Florida 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Branky: 25. Greene, 30. J. Carter, 35. Gáborík, 40. Regehr, 57. D. Brown - 43. Hayes, 47. J. Jokinen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. J. Carter, 2. Kopitar, 3. McNabb (všichni Los Angeles)