Chystá se Světový pohár. Ale NHL už asi nepustí hráče na olympiádu | iSport.cz
18. listopadu 2014 • 14:19

Chystá se Světový pohár. Ale NHL už asi nepustí hráče na olympiádu

Autor: mto, ČTK
Hokejisté z NHL na olympiádě? To je otázka...
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světový pohár se vrací! Turnaj, který se naposledy odehrál v roce 2004 a který vyhrála Kanada, by se na hokejové kalendáře měl podle kanadských médií vrátit v roce 2016. Dobrá zpráva? Částečně. Bitvy elitních reprezentačních výběrů pod záštitou obnoveného turnaje by pravděpodobně znamenaly to, že NHL už by nechtěla pustit hokejisty na ZOH v roce 2018, které se budou konat v Pchjongčchangu.Když se v květnu krátce mihl v Praze šéf hráčské asociace NHLPA Donald Fehr, exkluzivně pro deník Sport potvrdil, že Světový pohár je aktuální téma. "Doufám, že se uskuteční. Ale nic ještě není hotové," řekl tehdy zkušený americký právník.

Kanadský server Sportsnet.ca už podal první informace o možném vzezření celého turnaje. Účastnit by se měla silná šestka (Kanada, USA, Švédsko, Finsko, Rusko a Česká republika) a k tomu dva speciální výběry. Jedním z nich by mohl být All Star team složený z hokejistů dalších zemí, jejichž mužstva se na turnaj nedostaly (Slovensko, Švýcarsko, Lotyšsko atd.).

Ale co bude dál s účastí hráčů na ZOH? Není žádným tajemstvím, že majitelům zámořských klubů se nelíbí, že musí vždy na několik týdnů přerušit soutěž a pustit své největší hvězdy do reprezentačních barev. NY Islanders by mohli vyprávět. V Soči se jim do konce sezony zranil klíčový útočník John Tavares a bez něj se oslabený tým už o play off vůbec nedokázal ucházet.

O budoucnosti Her už má jasno torontský žurnalista Greg Brady. "Profesionálové z NHL už se na OH nebudou objevovat. Vsadím se, že to brzy oznámí i vedení soutěže," napsal na Twitteru svým 21 tisícům followerům. Zdroj? Prý slušně postavený člověk ve vedení NHL...

"Je to složitá otázka. Když se na to díváte jako sportovní fanoušek, je doopravdy skvělé vidět na olympiádě ty nejlepší hokejisty z nejlepších. Problém je v tom, že v období, kdy soutěž nabírá na intenzitě, ji přerušíme a zmizíme na více než dva týdny. Navíc v období, kdy už tu není (americký) fotbal s baseballem a jsme tu jen my a basketbal," uvedl šéf NHL Gary Bettman.

"Zatím jsem si na to neudělal svůj názor. A neudělali jsme ani žádné rozhodnutí. Do jisté míry to závisí i na tom, jak k tomu přistoupí Mezinárodní olympijský výbor, Mezinárodní hokejová federace IIHF i organizační výbor," dodal Bettman.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud