9. června 2015 • 12:50

Zpoza branky pro gól za čtyři sekundy. Monstrózní, dojímal se kouč Tampy

SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů

Dlouhé vlasy a hustý vous, typický to znak finálových bojů o Stanley Cup, můžou mást. A herní projev Victora Hedmana stejně tak. Švédský zadák Tampy Bay ještě nezavršil 25. rok života, přesto řídí obranu svého týmu jako zkušený mazák. A navíc je produktivní, ve třetím finále s Chicagem narýsoval dvě výjimečné asistence.

Klíčovou roli v útočných manévrech hokejistů Tampy ve finálové sérii zatím plní obránce. Hedman, dvojka draftu z roku 2009, ve třetím zápase s Blackhawks přihrál na dva góly a výrazně se zasloužil o vítězství 3:2. Stejným počtem asistencí navíc přispěl k výhře i v utkání číslo dva a celkem už má za play off na svém kontě 14 bodů za gól a 13 asistencí. A Tampě rázem schází ke Stanley Cupu už jen dvě výhry.

Na ledě United Center v Chicagu se Hedman poprvé blýskl v první třetině. Mohutně napřáhl za vlastní brankou a geniálním pasem našel na útočné modré čáře Ryana Callahana, 1:0 pro Tampu. Celá akce trvala pouhé čtyři sekundy. Podruhé se rodák z Örnsköldsviku ukázal tři minuty před koncem zápasu, kdy zavezl puk do rohu kluziště a jeho přihrávku proměnil Cedric Paquette ve vítězný gól.

"To, co Victor předvádí, je jednoduše jeho velká párty," nadšeně glosoval výkon švédského zadáka trenér Jon Cooper. "Úžasně přihrál na první gól a pak předvedl skvělou akci při rozhodující brance. Podal monstrózní výkon," nešetřil kouč Tampy superlativy.

"Říkám to od začátku play off, chci být rozdílovým hráčem, a to na obou stranách kluziště. A pořád se snažím zlepšovat," skromně glosoval Hedman, který s kolegou a krajanem z prvního obranného páru Antonem Stralmanen tráví na ledě přes 26 minut na utkání.

Další šanci předvést svůj um bude mít Hedman v noci ze středy na čtvrtek, kdy se v Chicagu hraje čtvrté utkání.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>