Příprava na NHL: Zacha, Havlát a Zbořil nebodovali, Jágr nehrál | iSport.cz

Příprava na NHL: Zacha, Havlát a Zbořil nebodovali, Jágr nehrál

0
Obránce Matt Irwin vstřelil oba góly Bruins proti New Jersey.
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala

První tři přípravné zápasy na nový ročník zámořské NHL se odehrály v noci na pondělí a v akci byli i čtyří čeští hokejisté. Martin Havlát z Floridy, Pavel Zacha z New Jersey a Jakub Zbořil z Bostonu nebodovali. Gólman Marek Mazanec z Nashvillu odchytal necelých 30 minut a ze 14 střel dvakrát inkasoval.

V odpoledním prvním duelu oblékl dres Floridy útočník Martin Havlát, který je v kempu na zkoušce. Čtyřiatřicetiletý nechráněný volný hráč, jenž v minulé sezoně hrál za New Jersey, strávil na ledě 15 minut. Bodově se neprosadil.

Druhou polovinu prvního zápasu odchytal za Nashville Marek Mazanec, který za stavu 3:0 vystřídal Cartera Huttona a ve třetí třetině dvakrát inkasoval v oslabení po gólech Connora Brickleyho a Jussiho Jokinena. Celkem pochytal 12 střel.

Boston, v jehož sestavě byl z českých hráčů je obránce Jakub Zbořil, vyhrál díky dvěma gólům Matta Irwina v Providence nad New Jersey 2:0. O čisté konto se podělili Jonas Gustavsson a Jeremy Smith. V dresu Devils z české kolonie nastoupil pouze útočník Pavel Zacha, šestka letošního draftu.

Výsledky:

Boston - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. a 47. Irwin.

Nashville - Florida 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 14. a 49. Forsberg, 17. Kameněv, 24. Josi, 56. Sissons - 54. Brickley, 57. Jokinen. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 29:12 minuty, ze 14 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Nashville - Florida 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Aronson, 4. Fisher - 8. Barkov, 58. Harper, 63. Matheson.