Příprava na NHL: Zacha, Havlát a Zbořil nebodovali, Jágr nehrál

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

První tři přípravné zápasy na nový ročník zámořské NHL se odehrály v noci na pondělí a v akci byli i čtyří čeští hokejisté. Martin Havlát z Floridy, Pavel Zacha z New Jersey a Jakub Zbořil z Bostonu nebodovali. Gólman Marek Mazanec z Nashvillu odchytal necelých 30 minut a ze 14 střel dvakrát inkasoval.

V odpoledním prvním duelu oblékl dres Floridy útočník Martin Havlát, který je v kempu na zkoušce. Čtyřiatřicetiletý nechráněný volný hráč, jenž v minulé sezoně hrál za New Jersey, strávil na ledě 15 minut. Bodově se neprosadil.

Druhou polovinu prvního zápasu odchytal za Nashville Marek Mazanec, který za stavu 3:0 vystřídal Cartera Huttona a ve třetí třetině dvakrát inkasoval v oslabení po gólech Connora Brickleyho a Jussiho Jokinena. Celkem pochytal 12 střel.

Boston, v jehož sestavě byl z českých hráčů je obránce Jakub Zbořil, vyhrál díky dvěma gólům Matta Irwina v Providence nad New Jersey 2:0. O čisté konto se podělili Jonas Gustavsson a Jeremy Smith. V dresu Devils z české kolonie nastoupil pouze útočník Pavel Zacha, šestka letošního draftu.

Výsledky:

Boston - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. a 47. Irwin.

Nashville - Florida 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 14. a 49. Forsberg, 17. Kameněv, 24. Josi, 56. Sissons - 54. Brickley, 57. Jokinen. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 29:12 minuty, ze 14 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Nashville - Florida 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Aronson, 4. Fisher - 8. Barkov, 58. Harper, 63. Matheson.