Voráček a spol. dál drtí NHL. Kaše přihrával, Hudler se vrátil

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN | Hokejisté Philadelphie zvítězili v nedělním utkání NHL na ledě Detroitu 1:0 v prodloužení a natáhli sérii výher na devět zápasů. Jediný gól duelu vstřelil v 63. minutě po krásné akci Brayden Schenn, čistým kontem se v brance Flyers blýskl při svém teprve druhém startu v NHL Anthony Stolarz.

Dvaadvacetiletý americký gólman zneškodnil všech 28 střel domácích a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za brankářem Red Wings Jimmym Howardem, jenž si připsal 35 zákroků. Petr Mrázek, který v pátečním utkání s Columbusem (1:4) předčasně střídal, sledoval zápas ze střídačky.

"Jen jsem se snažil, abychom prodloužili vítěznou sérii. Ale je pravda, že čisté konto jsem někde v hlavě trochu měl," řekl Stolarz. "Těžko jsem si mohl představit povedenější večer," dodal talentovaný nováček.

Jakub Voráček, jenž v předchozích dvou utkáních získal vždy po čtyřech kanadských bodech, vyšel teprve podruhé z posledních devíti zápasů naprázdno.

Devětkrát v řadě dokázali vyhrát Letci naposledy před téměř 22 lety, v dubnu 1995. "Hrajeme teď sakra dobrý hokej, a to občas i ve dvou dnech po sobě, takže dokážeme přeprat nejen soupeře, ale i únavu," pochvaluje si Schenn, jehož tým měl v nohách sobotní duel s Dallasem.

Při rozhodující akci si Schenn vyměnil v útočném pásmu puk s Ivanem Provorovem, kličkou téměř na místě oklamal Howarda a bekhendem zasunul puk do odkryté branky. "Akci skvěle rozjel Wayne Simmonds, já kotouč posunul za sebe Provorovovi a ten mi ho chytře vrátil," popsal Schenn, který skóroval počtvrté během dvou utkání.

"On i já už jsme byli trochu z úhlu, nemyslel jsem si, že by se ještě dokázal dostat s pukem kolem mé lapačky, ale povedlo se mu to," divil se Howard, jehož tým prohrál desátý zápas na domácím ledě z posledních dvanácti.

Jediným z českých hokejistů, který v osmi nedělních zápasech bodoval, byl Ondřej Kaše, jenž se jednou asistencí podílel na výhře Anaheimu 5:1 nad Ottawou.

První zápas po záhadném onemocnění odehrál Jiří Hudler, který předtím naposledy nastoupil 1. listopadu. Při porážce Dallasu 1:3 s Chicagem strávil na ledě 14 minut a 17 sekund a dvakrát vystřelil na branku.

Za Rangers září brankářská dvojka

V sestavě Blackhawks přitom chyběli brankář Corey Crawford, centr Jonathan Toews a obránce Brent Seabrook. "Byl to dobrý test, co tenhle tým dokáže bez klíčových hráčů," poznamenal slovenský útočník Marián Hossa, který ve 23. minutě svým patnáctým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. Ve 33. minutě dostal domácí do vedení Arťom Anisimov, v polovině třetí třetiny pak pojistil náskok v přesilové hře Artěmij Panarin.

Ze sobotního debaklu 1:10 v Montrealu se dokázali oklepat hokejisté Colorada a na ledě Toronta zvítězili 3:1. Avalanche výrazně podržel brankář Semjon Varlamov, který si připsal 51 zásahů.

Znovu se dařilo také finskému gólmanovi Anttimu Raantaovi, který 19 zákroky dovedl New York Rangers k vítězství 5:0 nad New Jersey. Raanta vychytal čisté konto podruhé za sebou a připsal si třetí výhru v řadě během pouhých čtyř dnů, když dohromady pustil jedinou z 63 střel. Ve čtvrtek slavil výhru 2:1 ve Winnipegu, v pátek se radoval z vítězství 1:0 v Chicagu.

NHL:

Anaheim - Ottawa 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Cramarossa, 13. Perry, 20. Vermette, 31. Ritchie (Kaše), 48. Vatanen - 8. Dzingel. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15.714. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Ritchie, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Detroit - Philadelphia 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 63. Schenn. Střely na branku: 28:36. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Howard (Detroit), 2. Stolarz, 3. Schenn (oba Philadelphia).

Washington - Vancouver 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Ovečkin, 46. Justin Williams, 60. Wilson. Střely na branku: 29:20. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Markström (Vancouver).

Edmonton - Winnipeg 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 43. a 52. Letestu, 22. Klefbom - 15. Perreault, 33. Thorburn. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Letestu, 2. Klefbom (oba Edmonton), 3. Perreault (Winnipeg).

Chicago - Dallas 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Hossa, 33. Anisimov, 51. Panarin - 22. Shore. Střely na branku: 27:24. Diváci: 21.451. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Darling, 3. Hartman (všichni Chicago).

Toronto - Colorado 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Gardiner - 19. Rantanen, 48. MacKinnon, 59. Comeau. Střely na branku: 52:29. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Gardiner (Toronto).

NY Rangers - New Jersey 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Kreider, 37. Miller, 40. Skjei, 47. Pirri, 59. Vesey. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Kreider, 3. Skjei (všichni Rangers).

Minnesota - St. Louis 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 21. Dumba, 28. Niederreiter, 60. Granlund - 36. Tarasenko. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18.363. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Niederreiter (oba Minnesota), 3. Allen (St. Louis).