Odtajněno! A Rangers to nejsou. Šimek jde za Hertlem do San Jose | iSport.cz
Miroslav Horák
21. května 2017 • 20:30

Odtajněno! A Rangers to nejsou. Šimek jde za Hertlem do San Jose

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pakt mezi Radimem Šimkem a NHL je uzavřen. Liberecký obránce se dohodl na ročním kontraktu se San Jose. „Mohu to potvrdit,“ reagoval pro iSport.cz hráčův zástupce Petr Hemský. Útočník Tomáš Hertl tak získal do Kalifornie krajana, který za poslední dobu předvedl v extralize nebývalý progres.Veškerým spekulacím je tedy odzvoněno. Téma Šimkova odchodu do zámoří se vleklo několik měsíců, ještě před pár týdny se 24letý bek ocital na radaru newyorských Rangers, nicméně Sharks dupli na plyn a získali akvizici se zajímavým potenciálem.

„Byli pružnější,“ vylíčil Petr Hemský. Radim Šimek by měl za rok obdržet okolo 830 tisíc dolarů, asi 20 milionů korun, navíc bonusy, tedy maximum možného v jeho pozici.

Šimek: Loni jsem byl ze všeho vykulený, teď jsem si to víc užil
720p 480p 360p 240p

„Radimův vzestup je obdivuhodný, zastupuju ho čtyři roky a za tu dobu udělal obrovský pokrok. Díky své houževnatosti, pracovitosti a s pomocí libereckého klubu se z prvoligové farmy Bílých Tygrů vypracoval až ke kontraktu v NHL,“ váží si Hemský.

Dobrý bruslař se smyslem pro kombinaci, kreativní zadák se schopností přitvrdit, řešil zámořské nabídky už loni, ale počkal si na příhodnější chvíli. „Dohodli jsme se, že počkáme rok, během něhož zapracuje na hře, která se praktikuje v NHL a zlepší se v angličtině. Obojí se povedlo,“ pokračuje Šimkův zástupce ze společnosti Asports Hemský, kam patří hráčský zástupce Jiří Procházka. Ten ladil smlouvu přímo ze zámoří.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud