6. prosince 2017 • 06:15

Pavelec zaválel a vychytal Pittsburgh. Palát, Plekanec, Frk a Jaškin nahrávali

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Brankář Ondřej Pavelec nastoupil poprvé od 28. října od začátku zápasu a 41 zákroky přispěl k výhře New York Rangers 4:3 na ledě Pittsburghu. Obránce Andrej Šustr dopomohl druhým gólem v sezoně k triumfu Tampy Bay 6:2 nad New York Islanders, na němž se asistencí podílel i Ondřej Palát. Nahrávky zaznamenali také útočníci Dmitrij Jaškin ze St. Louis, Tomáš Plekanec z Montrealu a Martin Frk v dresu Detroitu. Útočník Dallasu Radek Faksa vyšel poprvé po pěti zápasech bodově naprázdno.

Gólman Henrik Lundqvist nemohl do souboje s Pittsburghem zasáhnout kvůli chřipce. Pavelec, který před sezonou podepsal jednoletou smlouvu za 1,3 milionu dolarů, zasáhl do hry od úvodní minuty teprve počtvrté v ročníku. Kladenský rodák proti Penguins pochytal 93,2 procent střel a výrazně se podílel na první prohře Pittsburghu po pěti zápasech. Rangers uspěli pošesté z posledních sedmi duelů.

"Už je to nějakou dobu, co jsem chytal od začátku. Chtěl jsem získat dva body. Měl jsem dost času se na utkání připravit a nebyl to vůbec žádný problém," prohlásil Pavelec, jenž si připsal druhou výhru v sezoně. "Byl to jen další zápas a jsem moc rád, že jsme uspěli, protože jsem si v poslední době moc nezachytal. Chci vyhrát pokaždé, když nastoupím," dodal třicetiletý gólman.

S Pavelcovým výkonem byl velmi spokojený trenér Rangers Alain Vigneault. "V první třetině moc práce neměl, ale v dalších dvou už celkem ano. Odehrál velmi dobrý zápas. Mám z něj radost. Hodně pracuje a jsem si jistý, že si zachytá o něco víc," řekl kouč.

Šustr si vysloužil chválu od trenéra

Šustr se trefil podruhé za uplynulé tři utkání. V 18. minutě navázal na gól Braydena Pointa z první minuty, u něhož asistoval Palát, a posunul Tampu do vedení 2:0. "Šustr v prvních 15 nebo 20 zápasech nebyl tak výrazný, ale nepřestal tvrdě pracovat, nestěžoval si a choval se jako týmový hráč. Jeho práce se vyplácí," pochválil trenér Jon Cooper českého beka, jenž se třináctkrát nevešel do sestavy. Díky výhře se Tampa vrátila do čela NHL.

Plekancova přihrávka nestačila

Montreal podlehl 3:4 St. Louis a prohrál po šesti utkáních. Výraznou měrou se o to zasloužil útočník Brayden Schenn, který vstřelil třetí hattrick kariéře. St. Louis se v průběhu 23. minuty povedlo během sedmi vteřin dvakrát skórovat a vypracovat si náskok 3:1, který ale dvěma brankami smazal zadák Shea Weber. První trefou si připsal 500. bod v kariéře. Utkání rozhodl v 53. minutě Schenn.

Kaše nahrával, ale neproměnil nájezd

Kaše v duelu s Vegas asistoval u branky Francoise Beauchemina, který v 22. minutě načal obrat Anaheimu z 0:2 na 3:2. Vyrovnání obstaral až v 56. minutě finský útočník Erik Haula, který u předchozích dvou branek zaznamenal asistence. V nájezdech rozhodl o výhře nováčka NHL Alex Tuch. Jako poslední se za Anaheim rozjel Kaše, který musel proměnit, překonat Malcolma Subbana se mu ale nepodařilo.

Ondřej Kaše nájezd neproměnil a Ducks prohráliFoto AP Photo/John Locher

Slovenský útočník Marián Gáborík i Los Angeles díky dvěma gólům jako 94. hráč v historii NHL pokořil hranici 400 branek. Pozadu nezůstal ani kapitán Kings Anže Kopitar, jenž si připsal 500. přihrávku a při vítězství 6:3 nad Minnesotou bodoval třikrát. Los Angeles uspělo pošesté v řadě.

Frk pomohl Detroitu nahrávkou zastavit sedmizápasovou sérii proher. Red Wings porazili Winnipeg 5:1. Dallas podlehl Nashvillu 2:5 a prohrál po šesti zápasech. Predators se i díky zaváhání Winnipegu posunuli na první místo Západní konference.

Výsledky:

Pittsburgh - NY Rangers 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 16. Sheary, 28. Kessel, 44. Hörnqvist - 17. Nieves, 33. Fast, 38. Zuccarello, 52. Bučněvič. Brankář Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal celý zápas, z 44 střel třikrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 93,2 procent. Střely na branku: 44:29. Diváci: 18.414. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (NY Rangers), 2. Hörnqvist (Pittsburgh), 3. Bučněvič (NY Rangers).

Columbus - New Jersey 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Foligno - 5. Zajac, 25. Hall, 40. Noesen, 52. Bratt. Střely na branku: 42:36. Diváci: 14.282. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Hischier, 3. Hall (všichni New Jersey).

Montreal - St. Louis 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 38. a 47. Weber, 16. Benn (Plekanec) - 6., 23. a 53. Schenn, 23. Upshall (Jaškin). Střely na branku: 25:30. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Schenn (St. Louis), 2. Weber (Montreal), 3. Pietrangelo (St. Louis).

Detroit - Winnipeg 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 15. a 45. Nyquist, 11. Abdelkader, 48. Helm, 51. Booth (Frk) - 27. Laine. Střely na branku: 32:26. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist, 2. Larkin, 3. Howard (všichni Detroit).

Dallas - Nashville 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Branky: 42. Johns, 60. Oleksiak - 16. Fiala, 23. McLeod, 25. Aberg, 28. Turris, 36. Järnkrok. Střely na branku: 45:32. Diváci: 18.023. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Järnkrok, 3. Ekholm (všichni Nashville).

Colorado - Buffalo 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 33. a 50. MacKinnon - 26. Pouliot, 39. McCabe, 52. Kane, 60. Eichel. Střely na branku: 37:35. Diváci: 13.258. Hvězdy zápasu: 1. Kane (Buffalo), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Ristolainen (Buffalo).

Tampa Bay - NY Islanders 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Branky: 37. a 38. Gourde, 1. Point (Palát), 18. Šustr, 39. Namestnikov, 47. Kunitz - 28. Barzal, 29. Eberle. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1.Gourde, 2. Kunitz, 3. Callahan (všichni Tampa Bay).

Los Angeles - Minnesota 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Branky: 45. a 55. Gáborík, 35. Muzzin, 53. Kempe, 60. Kopitar - 31. Coyle, 36. Ennis. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Muzzin, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Vancouver - Carolina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 23. Pouliot, 34. Vanek, 47. Goldobin. Střely na branku: 22:30. Diváci: 17.860. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Pouliot, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Vegas - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 19. Neal, 19. Lindberg, 56. Haula, rozhodující sam. nájezd Tuch - 22. Beauchemin (Kaše), 26. Vermette, 37. Perry. Střely na branku: 43:29. Diváci: 17.608. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Neal, 3. Tuch (všichni Vegas).