9. března 2018 • 06:50

Česká jízda. Góly dali Voráček, Vrána i Hertl. Pastrňák dvakrát asistoval

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN | Jakub Voráček skóroval v NHL ve druhém utkání za sebou, ale hokejisté Philadelphie prohráli na ledě Bostonu 2:3. V dresu vítězů asistoval David Pastrňák u dvou branek včetně rozdílového gólu, který vstřelil 22 sekund před koncem třetí třetiny Brad Marchand. Tomáš Hertl zpečetil trefou do prázdné branky výhru San Jose 2:0 nad St. Louis. Jakub Vrána byl jediným střelcem Washingtonu, který podlehl na ledě Los Angeles 1:3.

Voráček se prosadil už ve druhé minutě, kdy v přesilové hře otevřel skóre do odkryté branky po chytré přihrávce Nolana Patricka mezi bruslemi. Boston ale ještě v úvodní třetině dvěma góly překlopil vedení na svou stranu. Vyrovnávací trefa padla díky aktivitě Pastrňáka. Havířovský rodák obkroužil branku, a i když puk nepropasíroval u pravé tyčky za čáru, tak jeho práci dokončil Riley Nash.

Philadelphia smazala ztrátu v prostřední části v oslabení a celá akce začala u Radka Gudase. Český obránce získal u zadního mantinelu puk a založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil gólem Jori Lehterä. Nerozhodný stav trval až do poslední minuty, v níž Pastrňák dorazil střelu Zdena Cháry od modré a vytvořil závar. Nejpohotověji zareagoval Marchand, který volný puk v brankovišti pohodlně doklepl.

"Tohle bych dal i já," vtipkoval gólman Bostonu Tuukka Rask o rozhodujícím gólu Marchanda, který vstřelil v posledních třech zápasech pokaždé vítězný gól. Předcházející dva dal v prodloužení. "Je to výsledek práce nás všech. Každý dělá to, co má, a hrajeme jednoduše," řekl Marchand. Brankář Philadelphie Petr Mrázek, který od příchodu z Detroitu chytal ve všech sedmi zápasech včetně středečního duelu proti Pittsburghu, dostal volno a byl připraven na střídačce.

Hertl korunoval při power play St. Louis šestnáctým zásahem v sezoně svou aktivitu v zápase, v němž vyslal nejvíce střel (5) ze všech hráčů. V úvodu třetí třetiny se za bezbrankového stavu ocitl na trestné lavici, ale hosté jeho vyloučení nepotrestali. Naopak San Jose početní výhodu využilo díky trefě Mikkela Boedkera a Hertl uzavřel v čase 59:45 skóre. Odchovanec pražské Slavie vstřelil gól po téměř měsíci, poté si připsal dvě asistence v osmi zápasech.

San Jose se prosadilo v přesilové hře poprvé od 8. února. "Věděli jsme, že jsme jich neproměnili 28 v řadě. Ale také jsme věděli, že máme špičkové hráče a že je to jen otázka času. Byli jsme trpěliví," řekl Boedker. St. Louis potvrdilo, že se trápí v koncovce - dalo jen 15 branek v posledních devíti zápasech. Několik hráčů včetně Dmitrije Jaškina a Vladimíra Sobotky čeká na branku už více deset utkání.

Vrána vyrovnal na začátku druhé třetiny pohotově na 1:1. Český útočník se po střele už ocitl za brankou, ale letící puk ještě stihl sklepnout ze vzduchu. V polovině zápasu Trevor Lewis strhl vedení opět na stranu Los Angeles, které přidalo třetí gól při power play. V obraně poraženého Washingtou nastoupil Jakub Jeřábek, který po výměně z Montrealu hrál v novém působišti teprve podruhé.

Tomáš Nosek přispěl jednou přihrávkou k výhře Vegas 4:0 v Detroitu. Po dvou brankách dali Alex Tuch a Cody Eakin, u jehož druhé trefy zaznamenal český útočník asistenci. Gólman Marc-Andre Fleury zneškodnil 28 střel a udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Asistenci si připsal také David Kämpf, jehož střelu dorazil do sítě Patrick Sharp a dostal tím Chicago v první třetině do vedení 2:1. V dalším průběhu ale Carolina dvěma trefami otočila a vyhrála 3:2.

Do zadních řad Chicaga se po zranění vrátil Jan Rutta a klub v den zápasu oznámil, že se s českým obránce dohodl na prodloužení smlouvy o další sezonu.

Nashville porazil doma Anaheim 4:2 a zvítězil podesáté v řadě. Predators tím vyrovnali nejdelší sérii výher v této sezoně, kterou vytvořilo Colorado, a stále nahánějí vedoucí Tampu Bay. Lightning, kteří bez Andreje Šustra přehráli New York Rangers 5:3, mají jednobodový náskok.

10. T. Hall (New Jersey) 63 74 (30+44)
12. Voráček (Philadelphia) 68 73 (16+57)
26. Pastrňák (Boston) 65 63 (23+40)
155. Hertl (San Jose) 64 35 (16+19)
176. Krejčí (Boston) 47 33 (14+19)
194. O. Kaše (Anaheim) 52 31 (17+14)

NHL:

Boston - Philadelphia 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Riley Nash (Pastrňák), 20. Gionta, 60. Marchand (Pastrňák) - 2. Voráček, 28. Lehterä (Gudas). Střely na branku: 27:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Riley Nash (oba Boston), 3. Voráček (Philadelphia).

New Jersey - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Palmieri, 52. Hischier - 5. Laine, 34. Armia, 50. Ehlers. Střely na branku: 43:24. Diváci: 14.023. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Hischier (New Jersey), 3. Ehlers (Winnipeg).

Columbus - Colorado 5:4 v prodl. (1:2, 3:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. a 36. Vanek, 8. Jenner, 33. Werenski, 61. Jones - 8. a 57. Söderberg, 7. Barrie, 54. Landeskog. Střely na branku: 44:27. Diváci: 15.236. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Vanek, 3. Jenner (všichni Columbus).

Ottawa - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 21. a 24. Dzingel, 38. Chabot - 18. Scandella, 35. Reinhart, 41. Wilson, rozhodující sam. nájezd Josefson. Střely na branku: 40:34. Diváci: 13.377. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel (Ottawa), 2. Josefson, 3. Reinhart (oba Buffalo).

Detroit - Vegas 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 3. a 39. Tuch, 31. a 38. Eakin (na druhou Nosek). Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Eakin, 3. Tuch (všichni Vegas).

Tampa Bay - NY Rangers 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)
Branky: 3. Paquette, 8. Erne, 22. Cirelli, 33. Kunitz, 38. Johnson - 28. Spooner, 44. Zuccarello, 58. Hayes. Střely na branku: 45:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Kunitz, 3. Sergačev (všichni Tampa Bay).

Florida - Montreal 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Huberdeau, 22. Bjugstad, 23. Haley, 42. Dadonov, 55. Trocheck. Střely na branku: 32:40. Diváci: 14.901. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Yandle, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Nashville - Anaheim 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Smith, 16. Johansen, 39. Watson, 59. Arvidsson - 47. a 57. Rakell. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.475. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Watson, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Chicago - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Jurčo, 16. Sharp (Kämpf) - 11. Slavin, 22. Williams, 45. Aho. Střely na branku: 24:40. Diváci: 21.681. Hvězdy zápasu: 1. Williams (Carolina), 2. Berube (Chicago), 3. Lindholm (Carolina).

Edmonton - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozhodující sam. nájezd McDavid - 42. Hickey. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Gibson (NY Islanders), 3. McDavid (Edmonton).

Los Angeles - Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Carter, 30. Lewis, 59. Clifford - 26. Vrána. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Quick, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

San Jose - St. Louis 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 53. Boedker, 60. Hertl. Střely na branku: 36:16. Diváci: 17.400. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Jones (oba San Jose), 3. Allen (St. Louis).

David Pastrňák asistoval proti Philadelphii u dvou branek domácích.