28. května 2018 • 18:09

Fenomén Wilson. Lámal čelist, smál se u toho. Ovečkin na něj spoléhá!

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většinu kariéry v NHL si odseděl na trestné. Ve druhém kole Stanley Cupu proti Pittsburghu zranil Dumoulina, pak zlomil čelist Astonu-Reesemu. A ještě se tomu usmíval. Tom Wilson (24), zlobivý chlapec z Washingtonu, dál sbírá trestné minuty po hrstech. Zároveň je však i jednou z klíčových postav úspěšného tažení Capitals do finále Stanley Cupu. V něm se Washington utká s Las Vegas (první zápas v pondělí v noci 2.00) a takřka dvoumetrový Wilson znovu bude v elitní formaci dělat prostor ruským hvězdám Kuzněcovovi s Ovečkinem.„Díky své fyzické hře tvoří pro Kuzyho a Ovieho dostatek prostoru na ledě,“ chválil spoluhráče Brooks Orpik pro The New York Times. Wilson si v základní části k osobnímu rekordu v počtu trestných minut (187) vylepšil i svá ofenzivní maxima na 14 branek a 21 asistencí. V play off nasbíral v 16 zápasech dalších 11 bodů (3+8). A 23 trestných minut.

„Letos má vliv na průběh zápasu v každém duelu,“ pokračoval obránce Orpik. „Skvěle navíc Kuzněcova s Ovečkinem doplňuje. V prvním útoku se stará především o defenzivní povinnosti. Tuto vlastnost právě u něj spousta lidí přehlíží.“

Rodák z Toronta poprvé není jen řadovým bitkařem ze čtvrté lajny. I tak je stále pod bedlivým dohledem sudích. „Když jste mladý hráč, tak si na vás, dle mého názoru, udělají sudí rychle obrázek podle vaší hry,“ přemítá Wilson. „Vytvořil jsem si pověst hokejisty, který hraje hodně do těla. Když se tedy strhne skrumáž, ve které je zapojeno deset hráčů a chystají se udělit jeden menší trest, mohou se bez váhání rozhodnout pro variantu, že ten agresor jsem byl já. Přitom bych chtěl, aby věděli, že jsem čestný hráč, který tvrdě maká. Navíc na ledě častokrát pracují emoce.“

Vykládejte to v Pittsburghu. Ve druhém kole Wilson úderem do hlavy poslal k zemi obránce Dumoulina a v dalším střetnutí po ostrém nárazu zlomil čelist a zároveň způsobil otřes mozku Astonu-Reesemu. Střet byl tak silný, že téměř stokilového Wilsona katapultoval na střídačku Washingtonu. Liga jej za to suspendovala na tři zápasy.

VIDEO: Podívejte se na zákrok Wilsona na Dumoulina


I v základní části patřil k nejvylučovanějším. Se 187 trestnými minutami byl před ním pouze útočník Micheal Haley z Panthers (212). Od ročníku 2013/14 není v lize nikdo, kdo by měl více trestných minut, než právě Wilson. Dohromady si „odseděl“ již 806 minut. Pro představu - to je zhruba 13 zápasů.

Trenér Barry Trotz si ovšem cení především jeho defenzivních schopností. Jistí elitní formaci, klíčovou roli hraje i v oslabeních. Navíc dokáže podpořit ofenzivu. Když Washington v prvním kole prohrával s Columbusem už 0:2 na zápasy, tak právě Wilson otvíral ve třetím a čtvrtém utkání v Ohiu skóre. V sedmém duelu s Tampou pro změnu přihrával Ovečkinovi na vítězný gól.

A ano - pár minut poté si to Wilson v ostrém pěstím souboji rozdal s Coburnem. Živelná energie, klasický zlý chlapec, který pije soupeři krev a zvedá morálku vlastního týmu. I proto je Washington po dvaceti letech ve finále Stanley Cupu.

Následovala bitka téhle dvojice
Následovala bitka téhle dvojice

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze