10. července 2018 • 17:20

Hvězdy a tenisák. Balík? Oslavy smlouvy musím krotit, smál se Hertl

Autor: iSport.cz, jab
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

"Rudý býk" povolal opět do akce i profíky z NHL. V éterických kulisách pražského Stalina se o víkendu na street hokejové akci Red Bull Urban Buly představil kromě nejlepších amatérských hráčů i Lukáš Sedlák z Columbusu, ottawský Filip Chlapík nebo Tomáš Hertl. Útočník San Jose se svým mančaftem v "superfinále" sice nestačil na vítězný tým Novas Bulls, s novináři o nové lukrativní smlouvě ale rád promluvil. Sharks si Hertlovy služby pojistily v uplynulých dnech na čtyři roky. Ročně mu přiteče na účet 5,625 milionu dolarů (126 milionů korun) a to už je pádný důvod k oslavě. Ještě ale pár vět k turnaji samotnému. Ze čtyř regionálních kvalifikací probíhajících v průběhu června se do velkého pražského finále probojovalo 16 týmů. Ty se utkaly o první cenu, kterou je zájezd na turnaj Red Bulls Salute, a zároveň o možnost postavit se v posledním utkání dne týmu složenému z hráčů NHL.

Nejlepší mix spoluhráčů nakonec dokázal poskládat Petr Novák, hokejbalový mistr světa a kapitán vítězného mužstva Novas Bulls. V napínavém finále porazili 6:5 Frýdeckou smetánku. „V hokejbalu mám už něco odehráno. Míček sice neposlouchá tolik jako ten náš plastový, ale já jsem chtěl tenhle sportovně exhibiční turnaj hrát hlavně s pohodovými kluky,“ usmíval se po finále kapitán vítězů.

V tu chvíli ještě nevěděl, že o několik desítek minut později bude slavit výhru i nad takovými hokejovými jmény, jako jsou Hertl, Chlapík nebo Krejčík. Ty dokázal se svými spoluhráči překvapivě přehrát 9:6.

„Druhý ročník byl podle mě ještě o kousek lepší než první. Člověk si zavzpomíná na staré dobré časy, kdy jsme hrávali jen tak za barákem. Konkurence byla větší než loni a vyhrocené zápasy končily často jen o gól. A zvítězil ten nejlepší,“ usmíval se Tomáš Hertl a promluvil i o novém kontraktu.

Tomáš Hertl se svým týmem nastupuje na hřiště.
Tomáš Hertl se svým týmem nastupuje na hřiště.

„Trochu jsem oslavoval s tátou a pár kamarády, ale jsem pořád v přípravě, tak se musím krotit. Jsem připravený na tlak, který na mě díky novému kontraktu může být, ale beru to jako výzvu. Chci dokázat, že mě Sharks nepodepsali jen tak, že si místo v týmu i smlouvu zasloužím,“ vysvětlil čtyřiadvacetiletý útočník.

Hertl před vypršením smlouvy prožil vydařenou sezonu. V základní části si v 79 zápasech připsal 46 bodů za 22 branek a 24 asistencí. V play off zaznamenal v 10 utkáních devět bodů (6+3). Podobně se mu dařilo jen v ročníku 2015/16.

"Kontrakt se řešil poměrně dlouho, na druhou stranu jsem byl na to ze strany svých agentů připraven. A nikdy nenastala v jednání taková situace, která by mě donutila byť jen na moment pochybovat. Robert Spálenka se svým týmem odvedl skvělou práci a na mě teď bude dokázat, že si tuto smlouvu zasloužím," podotkl Hertl.

 "Smlouva je potvrzením toho, že se Tomáš definitivně zařadil mezi osobnosti týmu. Tuto pozici si tvrdě odpracoval a já jsem přesvědčen, že klubu důvěru mnohonásobně vrátí," uvedl Spálenka už dřáve v tiskové zprávě.

Zranit se můžu i na přechodu, řekl Sedlák

Kromě Hertlova týmu dorazili do hlavního města i hráči extraligového Chomutova nebo Třince. Druhý ročník má za sebou forvard Columbusu Blue Jackets Lukáš Sedlák. „Každý zápas se snažíme hrát, jak nejlépe umíme. Občas se to sice trochu přihrotí, ale myslím, že je to tak správně,“ popisoval českobudějovický rodák, který si nelámal hlavu s možností případného zranění.

„Něco se mi může stát i na přechodu, to nejde tak brát,“ dodal Sedlák.

O komentátorské stanoviště se celý finálový den staral elitní komentátor České televize Michal Dusík.

„Bylo to super. Kvalita šla od loňského ročníku určitě nahoru. Týmy fungovaly daleko profesionálněji. Nastavovaly si taktiku a hra už nepůsobila tak rozháraně,“ dodal muž, kterého snad jediného nepřekvapila závěrečná porážka hokejistu ze zámořské NHL. „Není jednoduché se adaptovat na míček a trochu jiné podmínky. Hokejisté do toho nejdou na hraně rizika, nesmí se zranit. Hokejbalisté to mají víc v rukách,“ vysvětlil Dusík, který již netrpělivě vyhlíží další ročník turnaje.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud