Pastrňák přerušil sérii a Boston padl. Zbořil zapsal první start v NHL

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Obránce Jakub Zbořil nastoupil v NHL ke svému premiérovému utkání, ve kterém podlehl s Bostonem v Dallasu 0:1 v prodloužení. Jeho spoluhráč a nejlepší střelec ligy David Pastrňák byl na ledě u inkasované branky. V pátečním programu soutěže nebodoval žádný z českých hráčů.

Trenér Bostonu Bruce Cassidy postrádá kvůli zraněním pět obránců základní sestavy a neobvyklá situace umožnila Zbořilovi, aby si splnil dětský sen. Jednadvacetiletý český bek, kterého Boston draftoval před třemi lety v prvním kole jako třináctého v pořadí, strávil na ledě necelých jedenáct minut.

"Snažil jsem se hrát jednoduše," prohlásil Zbořil, který ve svém debutu jednou vystřelil a připsal si tři srážky. "Udělal jsem nějaké chyby, první třetina nebyla z mé strany nejlepší. Ale bojoval jsem a v průběhu zápasu jsem začal chápat, jak musím hrát. Postupem času jsem se zlepšoval a cítil pohodlněji i sebevědoměji," dodal.

Zbořil je po obráncích Detroitu Liboru Šulákovi a Filipu Hronkovi třetím českým hráčem, který si v této sezoně odbyl v NHL premiéru. "Čekal jsem na tento moment celý život. Když jsem vyrůstal, snil jsem o tom, že si NHL jednou zahraju a konečně se to stalo," těšilo brněnského rodáka.

Před utkáním Zbořil cítil nervozitu, která se ale zmenšila, když zjistil, že klub povolal obránce Connora Cliftona. "Věděl jsem, že v tom nejsem sám," dodal.

Jediný gól padl v 62. minutě. Brad Marchand nenašel v útočném pásmu přihrávkou z levé strany Pastrňáka a z následného brejku překonal Tuukku Raska z dorážky Jason Dickinson. Dallas tím zúročil střeleckou převahu 37:23 a jeho gólman Ben Bishop byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Rutta se znovu nevešel do sestavy

Obránce Jan Rutta se podruhé za sebou nevešel do sestavy Chicaga, které podlehlo doma Los Angeles 1:2 po nájezdech a prohrálo deváté z posledních deseti utkání. Hrdinou zápasu se stal gólman Calvin Peterson, který premiéru v NHL ozdobil 34 zásahy a v rozstřelu navíc kryl oba nájezdy.

Toronto zvítězilo v Anaheimu 2:1 v prodloužení a je novým lídrem NHL. Kanadský klub přeskočil v tabulce Nashville a Tampu Bay, před kterými je v čele soutěže o bod.

NHL:

Dallas - Boston 1:0 v prodl.
Branka: 62. Dickinson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. T. Rask (Boston), 3. Dickinson (Dallas)

Winnipeg - Buffalo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Connor - 41. Skinner, rozhodující sam. nájezd Sheary. Střely na branku: 26:32. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hutton (Buffalo), 2. Brossoit (Winnipeg), 3. Connor (Winnipeg)

Chicago - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Saad - 31. Toffoli, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 34:34. Diváci: 21.227. Hvězdy zápasu: 1. Petersen (Los Angeles), 2. Crawford (Chicago), 3. Kopitar (Los Angeles)

Colorado - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Söderberg, 58. C. Wilson - 29. Smith-Pelly, 39. Ovečkin, 61. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.050. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Grubauer (Colorado)

Vegas - St. Louis 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 7. Carrier - 7. a 28. R. O'Reilly, 37. B. Schenn, 38. Sundqvist. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.488. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Carrier (Vegas)

Anaheim - Toronto 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 39. Aberg - 6. Marleau, 64. Rielly. Střely na branku: 39:35. Diváci: 16.666. Hvězdy zápasu: 1. Rielly (Toronto), 2. Getzlaf, 3. Rakell (oba Anaheim)

Jediný gól padl v 62. minutě. Brad Marchand nenašel v útočném pásmu přihrávkou z levé strany Pastrňáka a z následného brejku překonal Tuukku Raska z dorážky Jason Dickinson.