Zacha parádně uzavřel základní část, Faksa uspěl v ostré bitce

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN | Gólem a nahrávkou se na výhře New Jersey na ledě Floridy 4:3 v prodloužení podílel útočník Pavel Zacha, kterému se náramně vyvedl závěr ročníku. Jeho sobotní branka stála skutečně za to! Vidět byl také forvard Radek Faksa z Dallasu, jenž v parádní rvačce poslal na led obránce Nicka Seelera z Minnesoty a vysloužil si aplaus publika i spoluhráčů. Stars vyhráli zápas 3:0.

Hokejisté Tampy Bay vyhráli ve svém závěrečném utkání v základní části NHL v Bostonu 6:3 a vyrovnali s 62 výhrami v sezoně rekord soutěže. Asistencí k tomu pomohl útočník Ondřej Palát. Porážce Bruins nezabránili ani David Krejčí a David Pastrňák, kteří si připsali shodně dva body. Krejčí vstřelil gól a přidal přihrávku, Pastrňák zaznamenal dvě asistence.

Lightning jako suverénní vítězové NHL vyrovnali počin Detroitu, který dosáhl na 62 vítězství v ročníku 1995/96. S celkovými 128 body zaostali o čtyři za maximem Montrealu z ročníku 1976/77.

Dvěma body za gól a asistenci se podílel na úspěchu v Bostonu ruský útočník Nikita Kučerov a poprvé v kariéře získá Art Ross Trophy s celkově 128 body za 41 branek a 87 přihrávek z 82 utkání.

Je to nejvíce bodů od sezony 1995/96, kdy produktivitě kraloval Mario Lemieux z Pittsburghu se 161 body (69+92) ze 70 utkání a na druhém místě měl tehdy jeho spoluhráč Jaromír Jágr 149 bodů (62+87) z 82 duelů.

Tampa Bay sice v Bostonu prohrávala po první třetině 0:2, ale výsledek otočila. Skóre otevřel v 15. minutě po akci Charlieho Avoye Krejčí a druhou asistenci si připsal Pastrňák. Oba čeští útočníci pak v 55. minutě asistovali u branky Matta Grzelcyka, který snížil na 3:4. Palát přihrál 86 sekund před koncem na gól Tylera Johnsona do prázdné branky při power play Bostonu.

Krejčí a Pastrňák se za svůj výkon dostali mezi tři hvězdy utkání. Předčil je jen brankář Tampy Bay Edward Pasquale.

Zacha ukázal šikovné ruce

Zacha se blýskl ve 35. minutě krásnou individuální akcí, po které zvýšil na 3:1. Český útočník se z pravé strany natlačil před Aarona Ekblada, gólman Floridy Roberto Luongo mu chtěl puk vypíchnout, ale promáchl a Zacha pohodlně skóroval.

"Provedl to skvěle, tohle nedokáže každý. To je ta šikovnost, o které v souvislosti s ním mluvíme. Víme, že ji v sobě má a dnes ukázal, čeho je schopný. Jen bych si přál u něho vidět víc vyrovnané výkony v jiných oblastech hry. Ale tohle byl nádherný gól," řekl trenér New Jersey John Hynes o Zachovi, šestce draftu z roku 2015, který v den utkání oslavil 22. narozeniny.

Florida si dvěma góly v závěrečných čtyřech minutách vynutila prodloužení. Důvěru v něm dostal i Zacha, který asistoval v přesilové hře u vítězné branky Travise Zajaca. Český útočník bodoval v devíti z posledních dvanácti zápasů a připsal si v nich čtyři góly a sedm přihrávek. Pro New Jersey ale sezona skončila.

Faksa shodil rukavice, Hronek a Hertl nahrávali

Podruhé v sezoně shodil rukavice Radek Faksa. Český útočník si v pěstním souboji s Nickem Seelerem vyměnil pár ran a nakonec svého soupeře povalil na led. Faksa se po utkání radoval i z výhry, Dallas doma porazil Minnesotu 3:0. Všechny góly padly v závěrečné třetině, dvě z nich dal Tyler Seguin.

Obránce Filip Hronek asistoval u jediné branky Detroitu, který zakončil doma sezonu debaklem 1:7 od Buffala. Přihrávku si také připsal Jakub Voráček, ale s Philadelphií podlehl Carolině 3:4. V brance vítězů dostal před Petrem Mrázkem přednost Curtis McElhinney.

Hertl si připsal první přihrávku za vyhrané vhazování, po kterém vyrovnal Brent Burns střelou od modré čáry na 1:1. Druhou asistenci zaznamenal český útočník ve třetí třetině u gólu na 4:2. Hertl bodoval v sedmém utkání v řadě (3+7) a má za sebou nejproduktivnější základní část v kariéře (35+39). Z českých hráčů nasbíral během sezony více bodů pouze Pastrňák, Krejčí byl třetí.

Branky:
15. Krejčí (Pastrňák), 20. Heinen, 55. Grzelcyk (Pastrňák, Krejčí) - 25. Černák, 33. Stamkos, 37. Cirelli, 41. Kučerov, 55. Coburn, 59. Johnson (Palát). Střely na branku: 33:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pasquale (Tampa Bay), 2. Krejčí, 3. Pastrňák (oba Boston).

St. Louis - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 12. Schenn, 51. Tarasenko, rozhodující sam. nájezd O'Reilly - 44. Pearson, 58. Pettersson. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.970. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schenn, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Montreal - Toronto 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 12., 23., 58. a rozhodující sam. nájezd Poehling, 28. Weal, 31. Shaw - 6. Hyman, 9. Gardiner, 29. Moore, 38. Nylander, 49. Kapanen. Střely na branku: 49:49. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Poehling (Montreal), 2. Hyman (Toronto), 3. Weal (Montreal).

Ottawa - Columbus 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 29. Chabot, 47. Boedker - 4. a 11. Dubois, 10. Nutivaara, 36. Texier, 50. Bjorkstrand, 59. Nash. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Bjorkstrand (oba Columbus), 3. Duclair (Ottawa).

Detroit - Buffalo 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
Branky: 16. Mantha (Hronek) - 32. a 51. Skinner, 4. Reinhart, 12. Dahlin, 29. Sheary, 33. Girgensons, 52. Montour. Střely na branku: 24:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Dahlin, 3. Eichel (všichni Buffalo).

Florida - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 32. Barkov, 57. Huberdeau, 59. Hoffman - 2. a 28. Bastian, 35. Zacha, 61. Zajac (Zacha). Střely na branku: 40:27. Diváci: 15.259. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Zajac, 3. Bastian (oba New Jersey).

Philadelphia - Carolina 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 15. Lindblom, 22. Konecny, 27. Couturier (Voráček) - 10. Foegele, 12. Faulk, 16. Teräväinen, 28. Staal. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19.433. Hvězdy zápasu: 1. Staal, 2. Teräväinen (oba Carolina), 3. Couturier (Philadelphia).

Pittsburgh - NY Rangers 3:4 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. Crosby, 43. Bjugstad, 58. Guentzel - 13. Smith, 43. Skjei, 54. Naměstnikov, 63. Strome. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.660. Hvězdy zápasu: 1. Strome (NY Rangers), 2. Guentzel, 3. Crosby (oba Pittsburgh).

Washington - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 23. a 51. Filppula, 58. Martin. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Lehner, 3. Toews (všichni NY Islanders).

Nashville - Chicago 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 30. Fabbro, 39. Forsberg, 44. Arvidsson, 58. Sissons, 60. Bonino - 3. Perlini, 11. Caggiula. Střely na branku: 50:33. Diváci: 17.694. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Forsberg, 3. Fabbro (všichni Nashville).

Dallas - Minnesota 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. a 49. Seguin, 53. Pitlick. Střely na branku: 44:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Stalock (Minnesota), 3. Bishop (Dallas).

Calgary - Edmonton 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Jankowski - 11. Draisaitl, 25. Chiasson, 46. Nurse. Střely na branku: 31:25. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Koskinen, 3. Draisaitl (oba Edmonton).

Arizona - Winnipeg 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky: 3. Galchenyuk, 44. Richardson - 16. Scheifele, 23. Trouba, 31. Connor, 36. Ehlers. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Richardson (Arizona).

San Jose - Colorado 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. Burns (Hertl), 12. Kane, 27. Labanc, 46. Nyquist (Hertl), 60. Haley - 3. Jost, 22. MacKinnon. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Nyquist, 3. Burns (všichni San Jose).

Los Angeles - Vegas 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 13. a 60. Kovalčuk, 15. Carter, 31. Roy, 49. Kopitar - 31. Pirri, 34. Zykov. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).